جزییات خبر

سه شنبه / ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۳
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۱۴۲۱
گزارشگر : ۸۴
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان؛

فعالیت هشت مرکز تخصصی کارآفرینی اشتغال در استان سمنان/مؤسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد بازوی کمکی اشتغال

(سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰) ۱۳:۲۳

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از فعالیت هشت مرکز تخصصی کارآفرینی اشتغال در استان سمنان خبر داد و گفت: مؤسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد بازوی کمکی اشتغال هستند که هرکدام در جایگاه به کمک اشتغال می‌آیند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی مدل‌های کارآفرینی با حضور مؤسسات و نهاده‌ای مردم‌نهاد، تصریح کرد: بانام گذاری سال تولید، مانع زدایی ها، پشتیبانی‌ها نقشه راه کمیته امداد در سال 1400 مشخص شد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از فعالیت هشت مرکز تخصصی کارآفرینی اشتغال در استان سمنان خبر داد و گفت: مؤسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد بازوی کمکی اشتغال هستند که هرکدام در جایگاه به کمک اشتغال می‌آیند. 

وی با تأکید بر وجود داشتن دغدغه همگرایی در حوزه اشتغال، خاطرنشان کرد: ایجاد همگرایی و همسویی در دستگاه‌ها، نهاد ها و سازمان‌های مردم‌نهاد منجر به توفیق در امر اشتغال و نهایت تولید خواهد شد.

مسعودیان راد وضع تولید را به دلیل نابسامانی و فضای کسب کار، عدم ثبات بازار، قیمت‌ها، مناسب ندانست و تصریح کرد: در این شرایط نیاز به تدبیر، حرکت‌های مبتنی بر مطالعات و جهادی است.

مسعودیان راد خاطرنشان کرد: دستگاه‌هایی که الگو اشتغال را برای خودشان تعریف کردند عموماً موفق‌تر هستند.

وی با اشاره به اینکه به‌طور مثال آستان قدس رضوی با پرچم متبرک امام رضا (ع) و فضای معنوی برای کمک خیرین در بحث اشتغال بهر ه گیرند: هر دستگاه باید در چارچوب و جایگاه خود فعالیت انجام دهند و درمجموع باید پازل اشتغال تکمیل شود.

اجرای 200 طرح پنل خورشیدی در سال 1400/ ایجاد و تثبیت 4425 طرح اشتعال

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان به اجرای 200 مولد خورشیدی برای مددجویان در سال جاری اشاره کرد و گفت: این مولدهای برق خورشیدی از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی، کمک بلاعوض کمیته امداد و خیرین اجرایی می‌شود.

علیرضا خدابنده تصریح کرد: درآمد مددجویان از هر طرح پنل خورشیدی خانگی ماهانه 15 میلیون ریال است.

وی صندوق نوید را نویدی برای حمایت از کسب‌وکار نوین و دانش‌بنیان دانست و خاطرنشان کرد: تسهیلات بلاعوض برای تجاری‌سازی ایده‌ها پرداخت می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان به اجرای 15 طرح دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها از گام اول تا تجاری‌سازی ایده‌ها در حال حمایت هستند.:

وی با اشاره به تحقق 103 درصدی تعداد طرح‌ها اشتغال ایجادشده در سال 99 ، تصریح کرد: 3548 فرصت شغلی برای مددجویان و کارآفرینان عرصه اشتغال ایجاد شد.

علیرضا خدابنده یادآور شد: اعتبارات اشتغال سال گذشته عددی معادل ۱۰۲ میلیارد تومان بوده و این اعتبارات در مشاغلی نظیر کشت گلخانه، کشاورزی، دامداری، بوم گردی، ایجاد کارگاه‌های کوچک خانگی و غیره هزینه شده و باعث رونق اقتصادی مددجویان شده است.

شایان ذکر است در این جلسه مسئولین قرارگاه پیشرفت و آبادانی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کانون خیرین اشتغال، بسیج سازندگی، حوزه علمیه برادران و کارگروه اشتغال آستان قدس رضوی حضور داشتند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید