جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۷:۱۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۱۲۷۰
گزارشگر : ۸۴
در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

خورشید تابان اشتغال از شرق تا غرب استان/رشد ۴۷ درصدی طرح های اشتغال مددجویان در سال ۹۹

(چهارشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۰) ۱۷:۱۷

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها از سوی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: ۴۷ درصد طرح های اشتغال سال ۹۹ نسبت به سال گذشته رشد داشته است و در سال جاری برای تحقق این شعار تلاش می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،  محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد استان سمنان،  در جلسه ارائه گزارش اشتغال سال ۹۹ و تبیین برنامه ۱۴۰۰ با حضور معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استانداری   سمنان به ایجاد ۳۵۶۴ مورد طرح اشتغال با  ۱۰۳ درصد تحقق  برنامه، خاطرنشان کرد: این طرح ها نسبت به سال گذشته با ۴۷ درصد رشد داشته است.
مسعودیان راد به رشد  ۴۳ درصدی اعتبارات اشتغال در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: ۵۶ درصد طرح های اشتغال اجرا شده  روستایی و ۴۴ درصد شهری بوده است. 
وی بر نظارت ۷۶۸۸ تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان اشاره کرد و گفت:ارائه ۴۵۰۹ مشاوره شغلی در این مدت به مددجویان و کارآفرینان ارائه شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان خاطرنشان کرد: علی رغم شرایط سخت اقتصادی به توفیق بسیار بزرگی در حوزه اشتغال زایی دست‌یافتیم.
وی  از عنایات و توجهات استاندار محترم و معاون سیاسی ایشان به بحث مددجویان، توانمند سازی آن ها و برنامه های کمیته امداد امام خمینی(ره) تقدیر و تشکر ویژه کرد و تصریح کرد: در  سال گذشته بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایجاد شد در حالی که سهمیه استانی ما هزار فرصت شغلی بود؛
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: بالغ  بر ۱۰۲ میلیارد تومان برای ایجاد این فرصت های شغلی تخصیص یافت که بیش از این مبلغ با اقدامات و برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره)  استان جذب و اقدامات اشتغال زایی انجام شد.
مسعودیان راد تصریح کرد: در سال گذشته، در بحث اشتغال زایی اقداماتی از جمله اشتغال نوین، دانش بنیان، نوآورانه، طرح‌های کارآفرینی و راهبری شغلی در دستور کار این مجموعه قرار داشت.
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان خاطرنشان کرد:  بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اشتغال زایی و توانمندسازی مددجویان در سال ۹۹ به شهرستان میامی اختصاص یافت.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۹۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید