جزییات خبر

شنبه / ۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۰۷۵۴
گزارشگر : ۸۴
در گفت‌و‌گو با کارآفرین بسطامی مطرح شد:

پرورش بز کوه‌های آلپ فرانسه در بسطام

(شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۲۹

کارآفرین شهر بسطام، با دریافت راهنمایی از کارشناسان واحد اشتغال و خودکفایی کمیته امداد و دریافت ۵۰ میلیون تومانی تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد اکنون بزهای فرانسوی را با بازدهی چندین برابر از نژادهای بومی ایرانی پرورش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، کارآفرین بسطام که گامی نو در پرورش دام برداشته است گفت: برخلاف همه دامدارانی که نژادهای بومی را در اختیار داشتند به فکر رو آوردن نژادهای برتر با بازدهی بیشتر بودم.

وی تصریح کرد: دوران شیردهی بزهای بومی ایران به‌طور متوسط دو تا پنج ماه است و بین نیم تا یک کیلوگرم شیر در روز تولیدمی کنند اما بزسانن بیش از ۳۰۰ روز شیردهی و روزانه از سه تا چهار کیلوگرم تولید شیر دارد.

کارآفرین بسطامی با اشاره به اینکه چندقلوزایی از دیگر ویژگی‌های بزسانن است، خاطرنشان کرد: دو تا پنج قلوزایی در این نژاد به‌وفور مشاهده‌شده است.

وی بابیان اینکه‌ بعد از تحقیقات و دریافت راهنمایی از کارشناسان واحد اشتغال و خودکفایی کمیته بسطام موفق به دریافت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی شدم تصریح کرد: هم‌اکنون ۲۵ رأس بز سانن با نژاد فرانسوی خریداری کردم و در اینده نزدیک به فکر توسعه این طرح هستم.

وی اعتمادبه‌نفس، پشتکار، توکل بر خدا را از عوامل موفقیت خود برشمرد و گفت: خودباوری و توجه به بازار فروش از مواردی است که باید رعایت شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید