جزییات خبر

شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۵
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۹۸۴۷
گزارشگر : ۸۴
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان

احیای گردشگری با تپیدن نبض 18 اقامتگاه بوم گردی‌ کارآفرینان کمیته امداد

(شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۰۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از راه‌اندازی 18 اقامتگاه بوم گردی با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد و مشاوره‌های شغلی این نهاد حمایتی در استان سمنان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان در همین ارتباط، اظهار کرد: با فعال شدن این واحدها زمینه اشتغال برای 18 نفر از کارآفرینان و مددجویان به‌صورت مستقیم  و55 نفر به صورت غیرمستقیم فراهم‌شده است.

وی ظرفیت اسکان شبانه این واحدها را 304 نفر مسافر برشمرد و خاطرنشان کرد: در طول سال این واحدها میزبان تعداد زیادی گردشگر داخلی و گردشگران خارجی از کشورهای مختلف دنیا هستند .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به ایجاد فرصت‌های شغلی از طریق ایجاد و توسعه گردشگری روستایی و عشایری گفت: یکی از راه‌های جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، حفظ صنایع‌دستی و آئین‌های سنتی روستائیان، خروج روستائیان از کشاورزی تک‌محصولی، افزایش سطح درآمد و بهبود وضعیت معیشتی، ایجاد بازار جدید برای محصولات کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی و سوغات و درنهایت توسعه پایدار روستا توجه به بخش گردشگری است.

خدابنده تصریح کرد: در همین زمینه کمیته امداد با همکاری سازمان‌های متولی، نسبت به شناسایی مددجویان و مناطق و مکان‌های مناسب خصوصاً روستاهای هدف گردشگری جهت توسعه خدمات گردشگری و صنایع وابسته اقدام کرده است .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان برنامه‌ریزی جهت آموزش مهارت شغلی، ترمیم، تعمیر و احداث فضاهای موردنظر را از دیگر اقدامات این نهاد در بخش ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی و توسعه گردشگری در سطح استان سمنان برشمرد و گفت: با راه‌اندازی واحدهای بوم گردی شاهد رونق سوغات و صنایع‌دستی در این  مناطق بوده‌ایم .

وی به ارتباط سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با کمیته امداد اشاره کرد و افزود: کارشناسان این سازمان در استان و شهرستان‌ها کمک خوبی باهدف راه‌اندازی، صدور مجوز و آموزش مهارت شغلی در این زمینه با مددجویان کمیته امداد دارند که در همین ارتباط کلاسهای  آموزش بوم گردی در روستای هدف گردشگری  با حضور مجریان و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد .

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید