جزییات خبر

سه شنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۳
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۹۶۳۷
گزارشگر : ۸۴
مدیر کل کمیته امداد در نشست شورای روستایی و عشایری استان سمنان

۷۵ درصد تسهیلات اشتغال‌زایی استان سمنان جذب روستاها شده است

(سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹) ۱۲:۵۳

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سمنان با بیان اینکه ۷۵ درصد تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد سمنان جذب روستاها شده است، گفت: این طرح‌ها، اشتغال خوبی در روستاها ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد در نشست شورای روستایی و عشایری استان سمنان در استانداری سمنان با اشاره به نگاه مثبت به توسعه اشتغال روستایی در سطح استان، تاکید کرد: ۷۵ درصد تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد استان جذب روستاها شده است.

وی با بیان اینکه این آمار نشان از توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و رفع محرومیت از روستاهای استان سمنان است، افزود: از مجموع ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال مربوط به اداره کل کمیته امداد بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی در سال جاری پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه در کنار تسهیلات بانکی اشتغال، این نهاد ۵۴ نوع فعالیت و خدمات را نیز به حوزه اشتغال روستایی استان ارائه می‌کند، ابراز کرد: ماحصل این خدمات و اقدامات توانمندسازی خانوار روستایی و همچنین کاهش مهاجرت از روستاها به شهرها است.

مسعودیان‌راد با بیان اینکه کمیته امداد سه رویکرد یا سیاست را نیز در روستاها اتخاذ کرده که از آن جمله می‌توان به توجه به مشاغل خانگی، اصلاح الگوی کشت در کشاورزی و اصلاح نژاد دام در بخش دامداری اشاره کرد، گفت: تخصیص منابع اعتباری و همراهی در زمینه‌های مختلف با جمعیت روستایی استان به اشتغال‌زایی در روستاها منجر می‌شود.

وی با بیان اینکه در کنار امور اشتغال‌زایی کمیته امداد در زمینه کمک به نیازمندان، خانواده‌های تحت پوشش، ایتام، نیازمندان، بیماران و… نیز خدمات جامعی در طول سال ارائه می‌کند، گفت: توانمندسازی جمعیت روستایی مهمترین رویکرد کمیته امداد است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید