جزییات خبر

سه شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۸۶۰۴
گزارشگر : ۸۴
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان:

برنامه مشارکتی و حمایتی وزارت بهداشت و کمیته امداد با توزیع 15 هزار سبد غذایی بین کودکان مبتلا به سوء تغذیه

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۰۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری 15 هزارو 200 سبد حمایتی بین کودکان مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت استان در قالب برنامه مشارکتی و حمایتی وزارت بهداشت و کمیته امداد توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد سمنان با بیان اینکه در هشت ماهه سال جاری طرح‌های خوبی برای رفع سو تغذیه کودکان نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد صورت گرفته است، ابراز کرد: یک هزار و ۸۷۵ نفر از کودکان مبتلا به سوءتغذیه و مشمول طرح بهبود تغذیه و مادران باردار و شیرده مشمول و تحت حمایت کمیته امداد استان ساماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال اجرا می‌شود، تاکید کرد: ماهیانه به‌صورت میانگین ۱۲۰ هزار تومان در قالب بن کارت به خانواده کودکان مشمول و نیازمند بابت تغذیه پرداخت می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری 15 هزار و 200 سبد حمایتی بین کودکان مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت در قالب برنامه مشارکتی و حمایتی  وزارت بهداشت و کمیته امداد توزیع شده است.

تقوی بیان کرد: والدین کودکان مبتلابه سوءتغذیه از طریق این بن کارت می‌توانند مواد غذایی موردنیاز کودکان خود را فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان همچنین افزود: کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که هدف آن کمک به رفع سو تغذیه در سراسر کشور محسوب می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح ماهانه یک هزار و ۸۷۵ کودک تحت حمایت کمیته امداد استان که مبتلابه سوءتغذیه هستند از سبد غذایی بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید