جزییات خبر

شنبه / ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۸۵۰۰
گزارشگر : ۸۴
کمیته امداد استان سمنان برگزار کرد

به مناسبت۱۳ نوامبر؛ رونمایی از پوستر روز جهانی مهربانی

(شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۰۹

در مراسمی به مناسبت۱۳ نوامبر مصادف با 23 آبان که به‌عنوان روز جهانی مهربانی در سراسر جهان شناخته می‌شود، از پوستر اختصاصی این روز توسط محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان، رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد امام خمینی استان سمنان، در مراسمی که به مناسبت ۱۳ نوامبر، مصادف با 23 آبان برگزار شد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل استان سمنان، از پوستر روز جهانی مهربانی رونمایی کرد.

مسعودیان راد در این مراسم آرزو‌ کرد با ترویج مهربانی در سراسر جهان، شاهد دنیایی بهتر برای همه مردم جهان خصوصاً کودکان، نوجوانان وزنانی باشیم که به دلایل مختلف، زندگی خویش را توأم با سختی سپری می‌کنند. 

سعید اسعدی، رئیس اداره روابط عمومی کمیته امداد استان سمنان، در حاشیه مراسم توضیح ‌داد که این برنامه برای نخستین بار به‌صورت رسمی در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روز جهانی مهربانی به ما یادآوری می‌کند که مهربانی نیاز به برنامه‌ریزی، صرف وقت و هزینه زیادی ندارد و فقط کمی توجه کردن به محیط اطرافمان، افراد جامعه و عزیزانمان برای مهربان بودن کافی است.

در طرح پوستر از عنصر گل محمدی که نمادی از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) است، استفاده‌شده؛

همچنین شعار “ مهربان باش، جهان بهتر را بساز” از حدیثی نبوی الهام گرفته‌شده است که می‌فرماید: «سوگند به آنکه جانم در دست اوست، هرگز به بهشت وارد نخواهید شد مگر آنکه باهم مهربان باشید

نام‌گذاری ۱۳ نوامبر  بهانه‌ای است تا مهربانی در سطح جهان ترویج شود و‌ همه مردم با انجام کارهایی هرچند کوچک، مهربانی را تمرین کنند.

در اعلامیه‌های جهانی مربوط به این روز آمده است:

World Kindness Day is a global day that promotes the importance of being kind to each other, to yourself, and to the world. This day, celebrated on November 13 of each year, has the purpose is to help everyone understand that compassion for others is what binds us all together. This understanding has the power to bridge the gap between nations.

ترجمه:

روز مهربانی یک روز جهانی است که اهمیت مهربانی با یکدیگر ، با خود و جهان را ارتقا می‌بخشد؛ هدف این روز که در 13 نوامبر هرسال جشن گرفته می‌شود ، این است که به همه کمک کند، درک کنند که ترحم‌و‌ مهربانی نسبت به دیگران چیزی است که همه ما را به هم پیوند می‌دهد؛ این تفاهم قدرت پر کردن شکاف بین ملت‌ها را دارد.


رسانه جدید

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید