جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۷۸۴۹
گزارشگر : ۸۴
کارآفرینی در دل محرومیت‌ها؛

جوان کالپوشی که آستین همت را برای اشتغال هفت نفر بالا زد

(چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹) ۱۰:۳۷

محمدرحیم کارآفرین روستای نردین منطقه کالپوش شهرستان میامی در دل محرومیت‌ها آستین همت را بالا زده و با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد با راه‌اندازی کارگاه کابینت و دکورسازی هفت فرصت شغلی ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، جوانان روستا خیلی بی‌ادعاتر از تصورات ما هستند.

 هرکدام در گوشه‌ای از زادگاهشان، آستین‌ها را بالا زده و برای خودشان و چند نفر دیگر شغل ایجاد کرده‌اند اما همین همت بسته به حمایت‌های دستگاه‌ها و نهاد‌های حمایتی است که پشتوانه راهشان شود.

روستایی‌های تحصیل‌کرده‌ای که به‌خوبی می‌دانند دیگر قرار نیست «آب» ناجی روستاها باشد و کشاورزی نمی‌تواند هنوز مانند سابق راه اصلی ارتزاق به شمار رود.

آن‌ها ظرفیت‌های بومی روستای خود را شناخته‌اند و دل به خلاقیت و پشتکار خود داده‌اند.

 گرچه از امکانات خوبی برخوردار نیستند اما باهمت والا به محدودیت‌ها نه گفته و مشغول به کار می‌شوند.

این بار محمدرحیم ساکن روستای نر دین، شهرستان میامی و منطقه کالپوش شکست سختی به غول بیکاری روستای خود داده و برای هفت نفر از جوانان این روستا اشتغال ایجاد کرده است.

محمدرحیم با اجاره یک کارگاه و خرید دستگاه‌های برش، سی. ان.سی و ساخت کابینت آغاز به کارکرده است و در حال حاضر سه نفر به‌صورت مستقیم چهار اشتغال و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

کارآفرین روستای نر دین که به محدودیت‌ها نه گفته است و تصمیم دارد کارگاه خود را گسترش دهد، کابینت‌های تولیدی را علاوه بر فروش درروها به شهرستان میامی و سایر نقاط استان سمنان ارسال می‌کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید