جزییات خبر

شنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۵
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۶۴۵۲
گزارشگر : ۸۴
ابراهیم قربانگاه های ایران در برنامه مثبت خانواده شبکه دو سیما:

سخاوتی به وسعت ایران

(شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۰۵

"ابراهیم امیرآبادیان" ملقب به ابراهیم قربانگاه های ایران که از جمله خیرین برجسته ی استان سمنان است، در برنامه مثبت خانواده شبکه دو سیما حضور یافت و به گفت و گو با مجریان توانمند صدا و سیما، سیدکاظم احمدزاده و مسعود روشن پژوه پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد ابراهیم امیرآبادیان، خیر امیرآبادی، ملقب به  ابراهیم قربانگاه های ایران، حالا دیگر نمادی از سخاوت و رأفت برای همه ایرانیان است. انسان سخاوتمندی که گستردگی سفره کرم و مهربانی‌اش محدود به زادگاه کوچکش در امیرآباد نیست و هم‌وطنان بسياری در سراسر کشور در مناسبت هایی چون عید قربان و ماه محرم، طعم سخاوت او را چشیده اند..

ابراهیم" امیرآبادیان که با راه اندازی طرح ذبح عظیم در زادگاهش، امیرآباد کوچک را به بزرگ‌ترین قربانگاه استان سمنان تبدیل نمود، اکنون برای همه ایران خیری شناخته شده است.

اقدامات خیرخواهانه ابراهیم ما، محدود به عید قربان نیست و او در ایام محرم،  از طریق اجرای طرح احسان حسینی و اطعام حسینی نیز به کمک نیازمندان می شتابد

 قسمت هایی از گفت و گوی حاج ابراهیم امیرآبادیان با برنامه مثبت خانواده شبکه دو:

دیدم که مردم در  شهرهای  بزرگ و در خانه‌های آپارتمانی، امکانات ذبح را ندارند. بنابراین تصمیم گرفتم شرایطی برای مردم مهیا کنم تا همه بتوانند قربانی کنند.

در سال 91، با یکصد قربانی شروع کردم و در سال سوم به 644 قربانی رسید که مورد تائید و استقبال کمیته امداد قرار گرفت.

آن‌قدر این طرح مورد استقبال قرار گرفت که به من گزارش داده اند، در سال گذشته، 1600 قربانگاه در سراسر کشور ایجاد شد و مردم نیک‌اندیش  24 هزار و 500 دام  برای ذبح آوردند.

طرح احسان  و اطعام حسینی از دیگر طرح‌هایی است که پایه‌ریزی کردم.

در طرح اطعام حسینی که به نام 72 دیگ مشهور شده است، به نام و نیت  72 شهید کربلا، 72 دیگ اطعام در 40 شهر کشور، در ایام محرم آماده طبخ غذا برای مردم هستند.

البته این دیگ ها بغیر از ایام محرم، در سایر مناسبتها هم می تواند توسط مردم مورد استفاده قرار گیرد.مثلاً در مواقع بحران سیل و زلزله از نقاط مختلف این امکان وجود دارد  که  در کمتر از چند ساعت دیگ ها آماده شده و برای مردم غذا طبخ شود.

در طرح احسان حسینی، مایحتاج عمومی مردم در قالب سبدهای معیشتی تأمین و توزیع می شود که سال گذشته بیش از 100 نیسان همانند یک دسته عزاداری، سبدها بین نیازمندان توزیع گردید.

همنچنین با توجه شیوع کرونا، 6 هزارپک بهداشتی شامل محلول ضد عفونی دست و سطوح در  شهرستان دامغان  بین منازل، بانک‌ها، و نیز بسته‌های شامل ماسک و دستکش در شهرستان های گرمسار، سمنان، شاهرود، زابل و زاهدان در سه مرحله توزیع شد.

هر کس در هرجایی هست باید دست مردم آن منطقه را بگیرد

امیرآبادیان مدیرعامل مؤسسه خیریه قومس است و یک مرکز نگهداری از بچه های بی سرپرست را در امیریه راه اندازی و نام آنجا را بنام دخترش، سارینا نامگذاری کرده است: من 36 دختر دارم که خوشبختی خودم را با آنها تقسیم کرده ام و از اینجا به تمام آنها می گویم : دوستتان دارم

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید