جزییات خبر

جمعه / ۱۰ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۵
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۶۴۲۶
گزارشگر : ۸۴
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

قربانی 1800 راس دام در ذبح عظیم

(جمعه ۱۰ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۳۵

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان از ذبح 1800 راس دام همزمان با عید سعید قربان خبر داد وگفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ذبح دام در کشتارگاه‌ها و با رعایت پروتکل بهداشتی در سراسر استان سمنان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد استان سمنان از همکاری و مشارکت  مراکز نیکوکاری، آستان قدس و خیرین استان سمنان در تهیه و توزیع گوشت قربانی خبر داد و گفت: مشارکت مردم در نذر قربانی یک سرمایه اجتماعی در جامعه تلقی می‌شود.

وی به دومین مرحله از  رزمایش کمک مومنانه به نیازمندان اشاره کرد و گفت: توزیع گوشت قربانی گوشه ای از اقدامات این نهاد حمایتی برای مددجویان و نیازمندان تحت حمایت است.
مسعودیان راد به همکاری مشترک کمیته امداد و آستان قدس رضوی در تهیه و توزیع گوشت قربانی اشاره کرد و گفت: در اقدامی جدید و در قالب تفاهم نامه توزیع گوشت بین نیازمندان با بهره گیری از فضای معنوی آستان قدس ،خادمیاران و مددکاران کمیته امداد انجام می شود.

محسن مسعودیان راد از مشارکت اتباع  در طرح ذبح عظیم واهدای 270 راس دام ازاین خیرین اشاره کرد و گفت: ذبح عظیم ، تجلی وحدت شیعه و سنی را به نمایش گذاشت.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در ادامه با اشاره به اینکه برای دام های جمع آوری شده از اتباع سهمیه تشویقی از سوی کمیته امداد در نظرگرفته شده است، تصریح کرد: این نذورات قربانی  بین اتباع نیازمند  تقسیم می‌شود.

شایان ذکر است، بیش از 35 هزار مددجو تحت حمایت کمیته  امداد استان سمنان از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند می شوند.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید