جزییات خبر

دوشنبه / ۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۶۳۴۹
گزارشگر : ۸۴
در همایش تجلیل از کارآفرینان استان سمنان مطرح شد؛

500 خیر استان سمنان حامی اشتغال مددجویان و نیازمندان/ رویکرد مدیریت نوین فقر از معیشت به کارآفرینی تغییر پیدا کرده است

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۱۷

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از همکاری 500 حامی اشتغال با کمیته امداد استان سمنان خبر داد و گفت:رویکرد مدیریت نوین فقر از معیشت به کارآفرینی تغییر پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان به مناسبت ششم مردادماه روز کارآفرینی، در همایش تجلیل از جهادگران نمونه، مجریان کارآفرین برتر و خیران اشتغال استان سمنان همایش که در قالب ویدئو کنفرانس و بصورت همزمان در تمام شهرهای استان سمنان برگزار شد، خاطرنشان کرد: امیدبخشی، بهره‌گیری از فرصت‌های شغلی در این شرایط موجود کار بسیار دشواری است که کارآفرینان استان سمنان با گام‌های عظیم پا به این عرصه گذاشتند.

وی به تغییر راهبرد کمیته امداد استان سمنان از حمایت‌های مستقیم و معیشتی به اشتغال، کارآفرینی، نوآوری و تولید خبر داد و گفت: 500 خیر استان سمنان حامی اشتغال مددجویان و نیازمندان شدند.

وی به راه‌اندازی نخستین کانون خیرین اشتغال استان سمنان اشاره کرد و گفت: این کانون باهدف بهره‌گیری از کارآفرینان و حامیان اشتغال راه‌اندازی شد که علاوه برجهش اشتغال برای نیازمندان، الگویی برای سایر استان‌ها شد.

محسن مسعودیان راد با تأکید بر ضرورت تغییر شیوه کمک مستقیم خیرین به معیشت مردم و جایگزین شدن آن با کمک به حوزه اشتغال و درنتیجه توانمندی مددجویان تأکید کرد و گفت: ایجاد اشتغال برای نیازمندان بدون سرمایه و با کمک خیرین از اهداف این راهبرد نوین است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از اجرای بیش از 50 طرح گلیم‌بافی در استان سمنان با کمک یک حامی اشتغال استان سمنان اشاره کرد و گفت: طرح‌های دیگر در سرفصل‌های سنگ‌های زینتی، تولیدات صنایع‌دستی با کمک حامیان اشتغال در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: ایجاد نظام راهبران شغلی، راه‌اندازی کانون خیرین اشتغال و بهره‌گیری از جهادگران ظرفیت خوبی برای اشتغال مددجویان فراهم کرده است.

شایان‌ذکر است، در این آئین از جهادگران نمونه، کارآفرینان برتر، حامیان اشتغال و مدیرعامل کانون خیرین اشتغال استان سمنان دست‌اندرکاران حوزه اشتغال کمیته امداد استان تجلیل و تقدیر شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید