جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۲
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۹۷۳
گزارشگر : ۸۴
اقدام جهادی مراکز نیکوکاری در تولید و توزیع پک های بهداشتی

تولید روزانه بیش از 11 هزار ماسک توسط هفت مرکز نیکوکاری

(دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸) ۱۰:۳۲

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان گفت: هفت مرکز نیکوکاری استان سمنان به صورت حرکت خودجوش و جهادی روزانه بیش از 11 هزار و 250 ماسک تولید مي کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد مدیر کل کمیته امداد استان سمنان گفت: مرکز نیکوکاری علی ابن ابیطالب سمنان، امام حسن مجتبی بسطام، بقیه الله مسکن مهر گرمسار، بیت آیت الله شاهرودی، المهدی شاهرود و جواد الائمه شاهرود با حرکت جهادی به جنگ با بیماری کرونا شتافتند.

وی با اشاره به فعالیت 65 مرکز نیکوکاری در سراسر استان سمنان، خاطرنشان کرد: این مراکز تا کنون بیش از 13 هزار سبد کالا ویژه شب عید و پک های بهداشتی بین نیازمندان مناطق و محله خود توزیع کردند.

محسن مسعودیان راد از توزیع 3640 محلول ضد عفونی و حرکت جهاید مراکز نیکوکاری برای سم پاشی و ضد عفونی کردن معابر عمومی و تجیهزات توسط مراکز نیکوکاری خبر داد و گفت:مراکز نیکوکاری در حقیقت واگذاری کارها به دست مردم است و ما معتقدیم که هر جا مردم ما در این ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی در صحنه حضور یافتند نتایج خوبی به دست آمده است.

وی برطرف کردن مسئله فقر را از نگاه قرآن مردمی کردن کمک‌ها و پیوند بین اغنیا به فقرا دانست و تصریح کرد: نگاه مراکز نیکوکار باید علمی و دقیق و با رویکرد توانمندی باشد و هدف کمیته امداد از ایجاد مراکز نیکوکاری مردمی کردن کمک‌ها است .

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه شناخت مراکز نیکوکاری نسبت به فقر بیشتر و خدمات آنان با پیوست فرهنگی همراه است تصریح کرد: اتصال و همجواری مراکز نیکوکاری به مساجد منجر شده خدمات این مراکز با پیوست فرهنگی و دینی همراه شود.

مسعودیان راد با تأکید بر اینکه هیئت عاملان مراکز نیکوکاری ضمن آنالیز از وضع منطقه، بررسی همه ابعاد منطقه، بررسی قابلت ها، ظرفیت‌های جوانان در حوزه اشتغال، تهیه بانک اطلاعاتی، ساماندهی اطلاع‌رسانی درزمینهٔ اشتغال، تصریح کرد:اشتغال و کار، رویکرد که در مراکز نیکوکاری باید تقویت شود تا منتج به خودکفایی شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید