جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۰
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۹۰۴
گزارشگر : ۸۴
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

87 درصد از زکات استان سمنان به فقرا اختاص یافت

(چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸) ۰۹:۲۰

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان گفت: حجم مشارکت مودیان استان سمنان در پرداخت زکات به 14 میلیاردو 271 میلیون تومان رسید که 87 درصد از زکات استان سمنان به فقرا اختاص یافت .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه  امسال، 14  میلیارد و 271 میلیون تومان زکات جمع آوری شد، تصریح کرد: در رویکرد جدید زکات ما به دنبال توانمندی مددجویان هستیم و بر این باوریم که مصرف کنندگان زکات با گره خوردن به اشتغال، به عنوان تولید کنندگان در جامعه تلقی شوند.

مسعودیان راد با تاکید بر اینکه شفاف سازی هزینه کرد زکات جمع آوری شده در اولویت برنامه های کمیته امداد است، گفت: در سال جاری ۸۷ درصد زکات سهم فقرا و ۱۳ درصد صرف پروژه‌های عام المنفعه شد.

 وی بیشترین میزان جمع آوری شده زکات استان را مربوط به شهرستان شاهرود  با دو میلیاردو 985 میلیون تومان دانست و خاطرنشان کرد:بعد از آن شهرستان گرمسار   با یک میلیارد و 950 و شهرستان دامغان  با یک میلیاردو 904 میلیون تومان در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

محسن مسعودیان راد با تاکید بر تبیین صحیح اهمیت و پیامدهای مثبت پرداخت زکات در بین عموم مردم، گفت: بالغ بر 12 میلیارد میلیون تومان از مجموع زکات جمع آوری شده زکات مستحبی بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان  با تاکید بر اینکه زکات جمع آوری شده در هر منطقه باید در همان شهر یا استان هزینه شود، گفت: هیچ گونه حق جابه جایی مبالغ جمع آوری شده زکات از منطقه ای به منطقه دیگر وجود ندارد، مگر اینکه فرد نیازمند در آن منطقه برای بهره گیری از زکات وجود نداشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ،کمک هزینه  ازدواج جهیزیه به نوعروسان و دختران نیازمند در شرف  ازدواج، ساخت و خرید واحد های مسکونی برای نیازمندان،خدمات تهیه سبد های کالا و پروژ های عام المنفعهاز محل زکات جمع آوری شده خبر داد و گفت: در قرآن کریم واژه زکات به همراه مشتقاتش 59 مرتبه در 29 سوره و 56 آیه به کار رفته، که 27 مورد در کنار نماز آمده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید