جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۳
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۸۴۷
گزارشگر : ۸۴
اقدامی پسندیده و بزرگ در جهت کمک به کنترل بیماری کرونا انجام شد

تولید روزانه 3500 ماسک در میامی توسط کارآفرین کمیته امداد

(دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸) ۰۸:۲۳

زهره صائمی، کارآفرین شهرستان میامی که با دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی اشتغال‌زایی و راه‌اندازی کارگاه تولید لباس‌های بیمارستانی، پدهای پزشکی و بهداشتی با پارچه‌های اسپان باند، ۱۰ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده بود، در شرایط به وجود آمده وشیوع ویروس کرونا، دست به تولید روزانه 3500 تا چهار هزار ماسک کرده و 30 نفررا مشغول به کا ر کرده ا ست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، زهره صائمی، کارآفرین شهرستان میامی که با دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی اشتغال‌زایی و راه‌اندازی کارگاه تولید لباس‌های بیمارستانی، پدهای پزشکی و بهداشتی با پارچه‌های اسپان باند، ۱۰ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده بود، در شرایط به وجود آمده وشیوع ویروس کرونا، دست به تولید روزانه 3500 تا چهار هزار ماسک کرده و 30 نفررا  مشغول به کار کرده ا ست.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه تولیدی در شهرستان میامی با توجه به شرایط موجود در سه نوبت کاری مشغول به تولید منسوجات پزشکی و به ویژه ماسک کار در حال فعالیت است خاطرنشان کرد: لباس های  گان وشلوار پرستاران، پک کامل بهداشتی و ماسک در این کارگاه تولید می شود.

 

 نخستین خط تولید منسوجات بهداشتی و بیمارستانی در میامی با تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد در سال 97 با همت کارآفرین گشایش یافت.

کارآفرین شهرستان میامی با دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی اشتغال‌زایی و راه‌اندازی کارگاه تولید لباس‌های بیمارستانی، پدهای پزشکی و بهداشتی با پارچه‌های اسپان باند، ۱۰ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده و ماهانه بیش از پنج میلیون تومان درآمد دارد.

زهره صائمی، کارآفرین شهرستان میامی گفت: چهار سال دریکی از کارگاه های تولیدی انواع منسوجات بیمارستانی یک‌بارمصرف در تهران مشغول به  کار بودم.

کارآفرین شهرستان میامی از پروراندن ایده تولید انواع منسوجات بهداشتی و بیمارستانی در ذهن خود خبر داد و گفت: با اینکه هیچ امیدی به اجرای این طرح نداشتم اما به توصیه یکی از دوستانم  با مراجعه به کمیته امداد شهرستان میامی و ارائه طرح توجیهی موفق به دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی اشتغال‌زایی شدم.

وی حمایت‌های همه‌جانبه کمیته امداد را در قالب مشاوره شغلی، آموزش و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی برشمرد و گفت: اگر حمایت‌های کمیته امداد نبود این کارگاه پا نمی‌گرفت.

زهره صائمی که از پارچه‌های اسپان باند (یک‌بارمصرف) برای  تولید انواع منسوجات استفاده می‌کند گفت: در این مدل از پارچه‌ها علاوه بر ویژگی‌های عمومی نظیر وزن پارچه، رنگ، عرض، طول می‌توان  نظیر چاپ دار یا ساده، آب‌دوست یا آب‌گریز بودن، آنتی باکتریال بودن پارچه، نرمی و لطافت، آنتی یو وی شدن را برشمرد که مورد استقبال تمام بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و آرایشی و بهداشتی‌ها قرار می‌گیرد.

وی اکنون به تولید لباس بیمار، جراحی، ماسک، کاور کفش، کلاه اتاق عمل، مجموعه‌های تنظیف آرایش و بهداشتی مشغول است  و توانسته 10 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند.

کارآفرین شهرستان میامی با اشاره به اینکه پارچه‌های اسپان باند به سبب ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای که دارند توانسته است سهم بزرگی از بازار منسوجات را به دست آورد بیان کرد: عمده تولیدات این کارگاه به تهران ارسال می‌شود و مشکلی برای بازار فروش نداریم و در حال حاضر توانستم کمک بزرگی به کنترل بیماری کرونا داشته باشیم.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید