جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۴
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۴۵۰
گزارشگر : ۸۴
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان:

مددجویان‌استان‌سمنان‌ماهانه چه‌خدماتی‌ازحوزه‌درمان‌دریافت‌می کنند؟

(چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۱۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: مددجویان استان سمنان ماهانه از خدمات بیمه مکمل درمان، سبد غذایی ویژه کودکان سوء تغذیه، پرداخت سرانه بیمه اجتماعی ،خدمات درمانی و دوره های غربالگری بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: در بخش بیمه مکمل، جهت درمان بیمارن صعب العلاج و بیماران عادی ، 90 میلیون تومان در دی ماه سال جاری هزینه شده است.
وی با اشاره به پرداخت سرانه بیمه اجتماعی 998 خانورا به صورت ماهانه با هدف باز نشستگی و بهره‌مندی از مزایا،مددجویان مانند سایر افراد عادی خاطرنشان کرد:345 میلیون تومان در دی ماه سال جاری بیمه سرانه اجتماعی پرداخت شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان اظهار کرد: یک هزار و ۸۷۵ نفر از کودکان مبتلا به سوءتغذیه و مشمول طرح بهبود تغذیه و مادران باردار و شیرده مشمول و تحت حمایت کمیته امداد،  در دی ماه سال جاری 107 میلیون تومان ویژه کودکان  و برای ماردان شیرده یک میلیون تومان سبد غذایی تهیه و توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، ماهیانه به‌صورت میانگین ۱۰۰ هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود، بیان کرد: والدین کودکان مبتلابه سوءتغذیه از طریق این بن کارت می‌توانند مواد غذایی موردنیاز کودکان خود را فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان به واگذاری بیمه پایه کمیته امداد استان سمنان به بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: بر اساس و طبق سهمیه تخصصی به استان سمنان 340 مددجو تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.
 
شایان ذکر است 37 مرکز خدمات درمانی طرف قرار داد روزانه خدمات درمانی را به مددجویان ارائه می دهند و دوره‌های غربالگری و پیشگیری از بیماری به ویژه در مناطق محروم ارائه می‌شود.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۹۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید