جزییات خبر

دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۲
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۴۱۵
گزارشگر : ۸۴
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان گفت:

ارائه 3777 خدمت‌ اشتغال‌ به‌ مددجویان و مستعدان جویای‌ کار/ اجرای‌ سیاست‌های اشتغال براساس‌ گام‌ دوم‌ انقلاب

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۱۲

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه در 10 ماهه سال جاری 3777 خدمت اشتغال به مددجویان و مستعدان جویای کار استان سمنان ارائه شده است تصریح کرد: 1700 فقره تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده و اشتغال امداد بر اساس الگوی سیاست‌های گام دوم انقلاب اجرا می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به گام دوم انقلاب افزود: طبق بند سوم گام دوم انقلاب در خصوص به اوج رساندن مشارکت های مردمی، مردمی کردن حوزه اشتغال، جهاد گران کارآفرین، کانون خیرین اشتغال، راهبران اشتغال مراکز نیکوکاری تخصصی کارآفرینی در استان سمنان راه اندازی شده است.

وی بند پنجم گام دوم انقلاب در خصوص سنگین کردن کفه عدالت و توزیع امکانات دانست و تصریح کرد:  توجه به مناطق محروم در دستور کار قرار گرفت، به طوری که 54 درصد فعالیت حوزه اشتغال این نهاد در استان سمنان در مناطق روستایی انجام شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان  با اشاره به اینکه جمعیت  روستایی استان سمنان 20 درصد  است تصریح کرد: اما فعالیت کمیته امداد استان سمنان در حوزه اشتغال روستایی 54 در صد است.

علیرضا خدابنده به توصیه های مقام معظم رهبری درگام دوم انقلاب و تاکید ایشان در   بخش علمی وپژوهش اشاره کرد و گفت:  رویدادهای مختلف  استارتاپی، طرح های دانش بنیان،توجه به انتخاب رشته دانش آموزان و بهره گیری از  اردوگاه فرهنگی با همکاری معاونت فرهنگی اجرایی شده است.

وی با اذعان اینکه در سال جاری 6859 متقاضی  اشتغال در کمیته امداد استان سمنان صورت پذیرفته و با رشد دو برابری برنامه اشتغال همراه شد، خاطرنشان کرد:  3777 خدمت اشتغال به مددجویان و مستعدان اشتغال در استان سمنان ارئه شد که 33 درصد برای خانم‌ها  و 67 درصد آقا بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه پرداخت تسهسلات فقط یکی از خدمات حوزه اشتغال است، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات، پشتیبانی شغلی، نظارت فنی تا پنج ساله انجام می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه در 10 ماهه سال جاری  3777 خدمت اشتغال به مددجویان و مستعدان جویای کار استان سمنان ارائه شده است تصریح کرد: 1700 فقره تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده و اشتغال امداد بر اساس الگوی سیاست‌های گام دوم انقلاب اجرا می شود.

علیرضا خدابنده با بیان 49 درصد از اشتغال ایجاد شده ویژه مددجویان و 51 درصد برای نیازمندان مستعدان اشتغال دارای محرومیت اجرا شده است، تصریح کرد: این اقدام  ویژه افراد غیر مددجو با هدف عدم ورود به چرخه حمایتی این نهاد و توانمندی ارائه می شود.

انتهای پیام

 

 

تعداد بازدید : ۵۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید