جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۰
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۳۰۸
گزارشگر : ۸۴
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در جلسه شورای زکات فرمانداری:

تغییر در الگوی مصرف زکات، فقرزدایی را جایگزین فقرنوازی می‌کند

(سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: با تغییر در الگوی مصرف زکات، فقرزدایی در مقوله زکات جایگزین فقرنوازی زکات بین نیازمندان جامعه می‌شود.

 

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در جلسه شورای زکات به میزبانی فرمانداری سمنان که با حضور سید عباس دانایی، فرماندار سمنان برگزار شد، افزود: ضروری است عوامل تولید فقر در روستاها شناسایی و با مقوله زکات به این مسئله ورود پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه زکات علاوه بر ظرفیت مادی دارای پتانسیل معنوی است، خاطرنشان کرد: با ایجاد رویکرد زکات جامع و فراگیر بین زکات و اشتغال یک تحول شگرفی در استان سمنان به وجود آمده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه 220 تن سیب زکات به‌جای مصرف مستقیم زکات بین  مددجویان و افراد نیازمند به  واحدهای فرآوری میوه ارسال‌شده، تصریح کرد: این میوه‌ها پس از خشک‌کردن ارزش اقتصاد چندین برابری پیدا کردند و ازاین‌رو مصرف‌کنندگان زکات به‌عنوان تولیدکنندگان در جامعه قلمداد شدند.

مسعودیان راد با اشاره به اینکه جلسه شورای زکات در روستاها ایجادشد و شبکه‌سازی در روستاها انجام‌شده است خاطرنشان کرد: نگاه درازمدت به این منابع درآمدی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد شهرستان سمنان با جمع‌آوری زکات در سال جاری نسبت به ده‌ماهه سال گذشته با رشد 36 درصدی همراه شده است خاطرنشان کرد:  105 درصد از برنامه این نهاد در زکات محقق شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با تأکید بر ظرفیت و پتانسیل زکات در سمنان خاطرنشان کرد: زکات به‌عنوان بخشی از نظام اقتصاد، فقرزدایی و توسعه مطرح است که یک رسالت دینی ،فریضه الهی و امر حکومتی است.

مسعودیان راد برکات زکات را  تحقق عدالت اجتماعی و رونق اقتصادی برشمرد و گفت : برای کارآمد کردن زکات الگوهایی در بخش جذب درآمدها و مصرف زکات در استان   سمنان طراحی‌شده است.

سید عباس دانایی فرماندار سمنان در جلسه شورای زکات شهرستان سمنان از رشد ۳۶ درصدی جمع درآمد زکات شهرستان سمنان در ۱۰  نخست سال جاری به نسبت سال گذشته در مرکز استان خبر داد.

وی با اشاره به جمع درآمد زکات شهرستان سمنان بیش از ۱۳ میلیارد ریال  بوده است افزود :در دهه ماه نخست سال جاری بیش از ۱۸ میلیارد جمع‌آوری‌شده است که شاهد رشد ۳۶ درصدی این درآمد هستیم.

شایان‌ذکر است، زکات جمع‌آوری شده برای تهیه جهیزیه،درمان ،تعمیر و ساخت مسکن،امور معیشتی و سبد کالا،تحصیل و امور  فرهنگی نیازمندان هزینه شده است.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۳۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید