جزییات خبر

دوشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۵
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۲۶۳
گزارشگر : ۸۴
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

پرداخت 53 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان استان سمنان

(دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۵۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان گفت: 53 میلیاردو 397 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برا ی ایجاد 1468 فرصت شغلی در 10 ماهه سال جاری برای مددجویان جویای کار و کارآفرینان عرصه اشتغال پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان عمده مشاغل را در قالب طرح‌های خدماتی، طرح دامپروری، کشاورزی، صنایع‌دستی، صنعتی و معدنی برشمردو گفت: به‌طورکلی ۴۴۵۴ طرح اشتغال تحت نظارت کمیته امداد استان سمنان پایش و نظارت می‌شود.

وی با اشاره به سرفصل‌های حوزه اشتغال درزمینه خودکفایی و توانمندی مددجویان و افراد نیازمند جویای شغل خاطرنشان کرد: آمایش فضای کسب‌وکار، نیازسنجی مناطق، استعداد سنجی مددجویان، مشاوره راهنمایی شغلی، آموزش فنی حرفه‌ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال طرح‌های کسب‌وکار خرد، کاریابی، پایدارسازی مشاغل، نظارت سه تا پنج‌ساله بر طرح‌های اشتغال ازجمله مواردی است که اجرا می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان گفت: 53 میلیاردو 397 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی برا ی ایجاد 1468  فرصت شغلی در ده ماهه سال جاری برای مددجویان جویای کار و کارآفرینان عرصه اشتغال پرداخت شده است.

علیرضا خدابنده با اشاره به فعالیت  کانون خیرین و اشتغال که استان سمنان پیشتاز در راه‌اندازی این کانون بوده است تصریح کرد:  این کانون به صورت بخش خصوصی و به منظور کار آفرینی و ساماندهی مشاغل با استفاده از ظرفیت خیرین به صورت رسمی ثبت و ایجاد شده است.

وی افزود: این کانون در انتخاب کسب و کار، سرمایه گذاری، ایجاد ارتباط با بنگاه‌های بالادستی، رفع مشکلات و هم افزایی و تعامل کارآفرینان فعالیت می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به راه‌اندازی طرح راهبران شغلی در کمیته امداد استان سمنان ، خاطرنشان کرد: راهبران شغلی در واقع افراد کارآفرین و متخصصان یک کسب وکار مشخص هستند که مشاوره و آموزش لازم در رابطه با چگونگی خریداری مواد اولیه، چگونگی تولید با کیفیت، فروش محصول نهایی و غیره را در مورد هر کسب و کار به مددجویان ارائه داده و زنجیره ارزش آن شغل را توسعه می‌دهند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید