جزییات خبر

یکشنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۰
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۲۳۸
گزارشگر : ۸۴
قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

رشد 110 درصدی جمع‌آوری کمک‌های مردمی استان سمنان از طریق مراکز نیکوکاری

(یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۱۰

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان گفت: کمک مردم استان سمنان به نیازمندان از طریق 62 مراکز نیکوکاری استان سمنان در 9 ماهه سال جاری به 30 میلیارد و 239 میلیون تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 110 درصدی همراه شده است.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد قوسی، قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری واگذاری کارها به دست مردم است دانست و افزود: تلاش شده بیشتر مراکز نیکوکاری در کنار مساجد استان سمنان قرار بگیرد تا در بطن جامعه و مردم باشد.

وی فعالیت‌های مراکز نیکوکاری و هزینه کرد مشارکت‌های مردمی را در سرفصل‌های خدمات فرهنگی، اشتغال، مشاوره، کلاس‌های قرآنی، تهیه سبد کالا، کمک‌هزینه جهیزیه، وام ضروری، خدمات و تخفیفیات به نیازمندان و دیگر موارد حمایتی برشمرد و گفت: مراکز نیکوکاری در سطح استان در پنج شاخص رتبه اول را به دست آورده‌اند و این مراکز تعامل بسیار سازنده‌ای را با کمیته امداد استان سمنان ایجاد کرده‌اند.

محمد قوسی کمک مردم استان سمنان به نیازمندان از طریق 62 مراکز نیکوکاری استان سمنان در 9 ماهه امسال 30 میلیارد و 239 میلیون تومان دانست و خاطرنشان کرد: کمک مردم استان سمنان در مدت مشابه سال گذشته  14 میلیاردو 441 میلیون تومان بوده است که بر این اساس در سال جاری با رشد 110 درصدی همراه شده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع مشارکت‌های مردمی به مراکز نیکوکاری در سال جاری ، 14 میلیاردو 667 میلیون تومان در قالب کالا، چهار میلیاردو 961 میلیون تومان کمک نقدی بوده است، تصریح کرد: نیازمندان این استان 10 میلیارد و 61 میلیون تومان در قالب تخفیف‌های مراکز تجاری و خدمات رایگان دریافت کردند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه فعالان مرکز نیکوکاری دارای صبغه و وجاهتی مطلوبی که درکوی و محله خود هستند، خاطرنشان کرد: بدین‌سان، این افراد ضمن شناسایی محرومان محله، در تعامل و همکاری با خیران به دست‌گیری از نیازمندان می‌شتابند.

شایان ذکر است، مراکز نیکوکاری در جمع آوری کمک به سیل زدگان در دو بازه زمانی فرودین ماه و دی ماه سال جاری نقش بسزایی داشتند که این فعالیت ها نیز همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید