دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۰۷:۱۴
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۶۰۵۰
گزارشگر : ۸۴
در ده سال گذشته اجرایی شد

9674 خانوار مددجوی سمنان از چرخه حمایتی خارج شدند

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۰۷:۱۴

13 هزار و 297 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در ده سال گذشته ایجادشده است که منجر به توانمندی و خارج شدن 9 هزار و 674 خانوار تحت حمایت کمیته امداد از چرخه حمایت این نهاد شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: ایجاد اشتغال یکی از راهبردهای کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان این نهاد است.

وی بابیان اینکه به‌طور میانگین در این مدت 43 درصد از طرح‌های اشتغال به بخش کشاورزی اختصاص‌یافته است افزود: 13 درصد در بخش صنایع‌دستی، پنج درصد در بخش فعالیت‌های صنفی و معدنی و 39 درصد بخش خدمات بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از اختصاص 45 درصد از طرح‌های اشتغال به مناطق روستایی و محروم در این مدت خبر داد و گفت: 55 درصد از طرح‌ها در مناطق شهری استان سمنان ایجادشده است.

سید جواد رضوی با اشاره به اینکه 43 درصد از خدمات اشتغال و خودکفایی برای زنان سرپرست خانوار و 57 درصد برای مجریان مرد بوده است.

وی به طرح‌های اجراشده اشغال در 9 ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: 777 طرح اشتغال بااعتبار 16 میلیارد 171 میلیون تومان برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان ایجادشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با تأکید بر طرح‌های صنایع‌دستی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری مجریان 47 طرح صنایع‌دستی در قالب سنگ‌تراشی، گلیم‌بافی فرش و تابلو فرش، قلم کاری، نمدمالی و نمدبافی، تانه بافی، کیف چرم تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردند.

انتهای پیام

 

 

تعداد بازدید : ۴۸۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید