دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۰۷:۱۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۶۰۱۱
گزارشگر : ۸۴

اختصاص35درصدازاعتبارات اشتغال روستایی سمنان به طرح‌های دامپروری

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۰۷:۱۹

اعتبارات اشتغال روستایی کمیته امداد استان سمنان در سال جاری 53 میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده که 35 درصد از این مجموع معادل 18 میلیارد 500 میلیون تومان به بخش اجرای طرح‌های دامپروری روستایی اختصاص‌یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان در جلسه مشترک با معاونان بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی گفت: تسهیل در ضمانت‌نامه‌های بانکی و سند مالکیت مجریان طرح‌های دامپروری روستایی ضروری است.

وی با تأکید بر حمایت از روستائیان و ایجاد اشتغال افزود: مهیاکردن ضامن کاسب و یا کارمند برای یک روستایی کار دشواری است و اکثر روستاییان توان این کار را ندارند.

وی بابیان اینکه تاکنون 183 نفر از افراد جویای شغل استان سمنان در سامانه کارا به مبلغ 6 میلیارد 31 میلیون تومان برای اخذ تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی شدند افزود: 83 مورد به شهرستان‌ها ابلاغ‌شده و 72 مورد در حال پیگیری است.

علیرضا خدابنده با اشاره به اینکه تاکنون هزار 47 نفر در سامانه کارا بااعتبار 38 میلیارد و 348 میلیون تومان در استان سمنان ثبت‌نام کردند افزود: از این مجموع 800 طرح مورد تأیید شهرستان‌ها و کارگروه حمایتی استان سمنان شده است.

علیرضا خدابنده از تصویب 618 طرح اشتغال روستایی استان سمنان به مبلغ 21 میلیارد تومان در کارگروه حمایتی کشور و معرفی به بانک‌های عامل خبر داد و گفت است : از این مجموع طرح‌ها 463 طرح بااعتبار 16 میلیارد تومان به شهرستان‌ها برای سرپرستی بانک‌ها باهدف پرداخت تسهیلات ابلاغ‌شده است.

شایان‌ذکر است، در این نشست مشترک که خدابخش عرب، معاون برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و حمیدرضا کبیریان معاون اعتبارات و وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سمنان حضور داشتند مقرر شد افرادی که فاقد سند مالکیت انجام کار هستند  فرم استشهاد محلی اقدام به عنوان سنذی جاگیزین  گردد و در بخش ضمانت نامه تسهیل وبانک کشاورزی اقدامات لازم را برای پرداخت هر چه سریعتر تسهیلات به مددجویان روستایی در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۹۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید