دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۵۹۸۷
گزارشگر : ۸۴
در جلسه شورای زکات استان سمنان مطرح شد:

ارائه بیش از ده هزار خدمات به نیازمندان از محل زکات

(چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۱۷

مشارکت مؤدیان استان سمنان در پرداخت زکات در 9 ماهه سال جاری به 10 میلیارد و 200 میلیون رسید که ده هزار و 246 خدمات حمایتی در قالب خرید و بهسازی مسکن، تأمین جهیزیه، کمک‌هزینه تحصیلی، درمانی و معیشت از محل مشارکت مؤدیان زکات برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان استان سمنان هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه کمیته امداد استان سمنان جمع‌آوری 9 میلیارد و 200 میلیون تومان زکات را در سال جاری متعهد شده بود افزود: با مشارکت 10 میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی مؤدیان در 9 ماهه سال جاری، تعهد این نهاد در جمع‌آوری زکات محقق شد.

وی بابیان اینکه هشت میلیارد و 860 میلیون تومان از زکات جمع‌آوری‌شده در 9 ماهه سال جاری مستحب بوده است یادآور شد: 319 میلیون تومان زکات واجب و 978 میلیون تومان زکات فطره و کفاره جمع‌آوری‌شده است.

سید جواد رضوی بیان کرد: 72 درصد از مجموع زکات سهم فقرا و 28 درصد صرف پروژه‌های عام‌المنفعه در استان سمنان شد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه 50 جهیزیه برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان استان از محل جمع‌آوری زکات تهیه‌شده است افزود: 170 کمک‌هزینه درمانی، 400 کمک‌هزینه تحصیلي در این مدت به نیازمندان  ارائه شد.

وی به ساخت 12 و تعمیر 50 واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان اشاره کرد و گفت: 9 هزار و 582 کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان استان سمنان پرداخت‌شده است.

سید جواد رضوی از همکاری 113 عامل افتخاری زکات در روستا و شهر استان سمنان خبر داد و گفت: 131 مبلغ زکات با این نهاد برای نهادینه کردن فرهنگ زکات همکاری می‌کنند.

شایسته ذکر است، زکات جمع‌آوری‌شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 85 درصدی داشته است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۳۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید