دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۴۱
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۴۴۹۳
گزارشگر : ۸۴
جزئیات هزینه کرد زکات در نیمه نخست سال جاری اعلام شد

سهم 6.5 میلیارد تومانی زکات برای نیازمندان سمنان

(چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۴۱

شش میلیارد و 537 میلیون تومان از مجموع مشارکت مؤدیان استان سمنان در پرداخت زکات معادل 82 درصد صرف کمک به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان استان سمنان شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان گزارشی از هزینه کرد زکات جمع‌آوری‌شده در نیمه نخست سال جاری را برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان و نیازمندان ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد قوسی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه جمع‌آوری 9 میلیارد و 200 میلیون تومان زکات تا پایان سال جاری  در استان سمنان پیش بینی  شده بود افزود: با مشارکت هفت میلیارد و 964 میلیون تومانی مؤدیان زکات، 155 درصد تعهد این نهاد نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده محقق شده است.

وی بیان کرد: 82 درصد از مجموع کل زکات بااعتبار شش میلیارد و 537میلیون تومان سهم مددجویان  تحت حمایت کمیته امداد و فقرا استان سمنان شده است.

معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان سمنان از اختصاص  92 فقره کمک‌هزینه جهیزیه بااعتبار 600 میلیون تومان از محل جمع‌آوری زکات به مددجویان و نیازمندان در شرف ازدواج استان سمنان خبر داد و گفت: 222 کمک‌هزینه بااعتبار 182 میلیون تومان برای درمان بیماران تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان هزینه شده است.

 وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و حمایت کمیته امداد از دو هزار و 300 دانش‌آموز در  استان سمنان افزود: 410 کمک‌هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد بااعتبار 60 میلیون تومانی اختصاص یافت.

محمد قوسی با اشاره به اینکه هشت هزار و 872 کمک‌معیشت بااعتبار یک میلیارد و 864 میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان استان سمنان از محل زکات در نیمه نخست سال جاری پرداخت‌شده است یادآور شد: هفت هزارو 456  کمک‌های موردی به  فقرا با هزینه کرد سه میلیارد و 503 میلیون تومان از محل جمع‌آوری زکات همراه شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان از ساخت 18 مسکن از محل مشارکت مؤدیان در پرداخت زکات بااعتبار 83 میلیون تومان در نیمه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در همین مدت 36 مسکن با هزینه کرد 235 میلیون تومان مرمت و بازسازی‌شده است.

وی به اختصاص 18 درصدی زکات جمع‌آوری‌شده برای ساخت و بهسازی پروژه‌ای عام‌المنفعه بااعتبار یک میلیارد و 437 میلیون تومانی اشاره کرد و گفت: 22 پروژه در نیمه سال 97 ساخته و مرمت‌شده و بازسازی شده  است.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۳۳۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید