دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۷ / ۰۷:۵۳
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۴۴۵۸
گزارشگر : ۸۴

پاییز حرف آخر درخت زندگی نیست

(سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷) ۰۷:۵۳

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد روستای کلاته اسد شهرستان میامی بعد از 30 سال گرفتار بودن در دام اعتیاد، اکنون با حمایت‌های کمیته امداد از خزان زندگی خود عبور کرده و فصل تازه‌ای از زندگی خود را آغاز کرده و معتقد است، پاییز حرف آخر درخت زندگی نیست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بعد از گذر از کوچه‌پس‌کوچه‌های خاکی روستای کلاته اسد که پنج کیلومتری شهرستان میامی واقع‌شده، به منزل محمد پژوه مددجوی تحت حمایت کمیته امداد می‌رسیم.

به‌محض باز شدن در منزل وجود بیش از صد کبوتر رنگارنگ در گوشه سمت چپ حیاط خودنمایی می‌کند.

آقا محمد که با ویلچر به استقبال ما می‌آید، قبل از تعارف به داخل منزل از فلسفه نگه داری کبوتران برای ما می‌گوید.

بعد از پایان صحبت‌های آقا محمد و دیدن کبوترها وارد خانه شدیم.

در کنج اتاق پروتزهای آقا محمد (پاهای مصنوعی‌اش) که گاها به‌جای ویلچر از استفاده می‌کند به چشم می‌خورد.

آقا محمد بی‌مقدمه شروع به شرح‌حال زندگی خود می‌کند.

وی از مهمان ناخوانده چندین ساله خود، بیماری قند سخن به میان می‌آورد می‌گوید: علت ویلچری شدن و قطع دو پای من دیابتی است که سال‌ها با آن دسته و پنجه نرم می‌کنم.

محمد آقا از 30 سال گرفتار بودن در دام اعتیاد، نداشتن شغل مناسب و قطع شدن دوپایش به دلیل دیابت در پنج سال گذشته و احاطه کردن مشکلات زندگی باوجود داشتن دو دختر و همسر سخن به میان آورد و گفت: بعدازاینکه راه به‌جایی نداشتم و از تمام مشکلات ملول گشتم به کمیته امداد شهرستان میامی مراجعه کردم.

دقایقی از صحبت‌های ما نگذشته بود که دو دختر خردسال آقا محمد به اتاق پدر آمدند تا شنوای صحبت‌های ما بشوند.

مددجوی کمیته امداد از پروسه درمانی و حمایت‌های کمیته امداد باهدف ترک اعتیاد برای ما می‌گوید، دقیقاً پنج سال است که با کمک‌های درمانی کمیته امداد دیگر سمت هیچ مواد مخدری نرفتم و هم‌اکنون پاک زندگی می‌کنم.

وقتی از منزل نوساز آقا محمد سؤال کردیم گفت: از زمانی که ما ساکن این روستا بودیم سر هرماه نگرانی ما برای پرداخت اجاره منزل بر نگرانی‌های ما می‌افزود.

من که سال‌ها کارگر ساختمانی بودم و درآمد من فصلی و مناسب نبود توان خرید منزل را نداشتم.

حمایت‌های کمیته امداد به درمان و ترک اعتیاد ختم و نشد و با کمک بلاعوض کمیته امداد، خیران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چندسالی است صاحب یک مسکن 70 متره نوسازم.

از منبع درآمد فعلی آقا محمد سؤال کردیم در پاسخ گفت: دو دختر خردسالم در طرح محسنین کمیته امداد ماهانه مبلغی را بعلاوه کمک معیشتی که از این نهاد می‌گیرم بخش اعظمی مایحتاج زندگی خانواده چهار نفره ما را تأمین می‌کند.

وقتی از فلسفه نگه داری این همه کبوتر از محمد سؤال کردیم در حالی که بغض در گلو داشت گفت: من بیش از یک‌صد کبوتر دارم اما برخلاف تصورات عامه مردم، این کبوترها مانند دیگر کبوتران نیستند.

این کبوتران، معروف به کبوتران حاجت هستند؛

یعنی هر کس که از مسیر تهران- مشهد راهی حرم امام رضا (ع) است و یا اینکه راهی کربلا معلی و یا حرم حضرت معصومه (س) هست یک و یا دو عدد از این کبوترها را باهدف گرفتن حاجت از من خریداری می‌کنند و در حرم مطهر رها می‌کند.

به گفته محمد، در حال حاضر تعداد زیادی از افراد روستای ما را می شناند و به واسطه خریدن کبوتران حرم به منزل ما می‌آیند.

آقا محمد زمانی که از درآمد این کبوترها سخن می‌گوید همه ما متعجب می‌شویم؛ زیرابه گفته خود شاید در برخی موارد، زائران بابت یک یا دو کبوتر نزدیک به یک یا دو میلیون تومان به من پول می‌دهند.

آقا محمد پژوه که اعتقاد دارد پاییز حرف آخر درخت زندگی نیست می‌گوید: من در خزان 30 ساله‌ای گرفتارشده بودم که اگر لطف خدا و حمایت‌های کمیته امداد نبود تا آخر عمر نه تنها من بلکه خانواده من گرفتار زمستانی سخت می‌شدیم.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۸۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید