دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۳۰
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۴۳۹۱
گزارشگر : ۸۴

مددجویی که از خاک طلای سبز می‌سازد

(شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۳۰

فرزندان مددجو باهمتی از جنس امید و هنر و نه گفتن به محدودیت‌ها با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد و کاشت آفتابگردان از خاک مرده طلای سبز برداشت می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، زهرا، مادر کارآفرین یک خانواده چهار نفر ازکارافتادگی همسرش در چند سال اخیر خبر داد و گفت: دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی در این شرایط کار بسیار دشواری بود.

وی با اشاره به اینکه کسی را نداشتیم که به معیشت خانواده ما کمک کند افزود: باراهنمایی یکی از دوستانم به کمیته امداد شهرستان میامی مراجعه کردم.

زهرا از حمایت‌های این نهاد و قرار گرفتن دو فرزندش در طرح محسنین و دریافت ماهیانه کمک‌هزینه به فرزندانش خبر داد و گفت: بعد از دریافت مشاوره شغلی موفق به دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی شدم.

مادر کارآفرین شهرستان میامی بابیان اینکه تنها سرمایه ما یک زمین کشاورزی بایر بود، گفت: کارشناسان اشتغال کمیته امداد کاشت آفتابگردان، خیار، گوجه و انواع محصولات کشاورزی را به ما پیشنهاد دادند.

وی از شروع کار خود در زمین کشاورزی با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد خبر داد و گفت: فرزندانم برخلاف تصورات همیشگی‌ام پا به‌پای من در کنار تولید محصولات کشاورزی تا فروش به بازار مرا همراهی می‌کنند.

بانوی کارآفرین عرصه کشاورزی با اشاره به اینکه آفتابگردان در منطقه کالپوش و شهرستان میامی در اوایل بهار به‌صورت دیم و آبی در دو نوع پاکوتاه و درشت‌دانه کشت می‌شود بیان کرد: تولید روغن‌های گیاهی آفتابگردان با برداشت طلای سبز در این دشت‌ها و زمین‌های زراعی رقم می‌خورد.

زهرا بابیان اینکه حمایت‌های کمیته امداد تنها به زمین کشاورزی ختم نشد افزود: با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی نزدیک به ۱۵ دام سبک خریداری کردم و در کنار کشاورزی به دامپروری مشغول هستم.

کشت یکدست آفتابگردان در دشت‌ها و تپه‌ماهورهای کالپوش و شهرستان میامی هرساله گردشگران زیادی را به این منطقه می‌کشاند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید