دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۳
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۴۲۷۶
گزارشگر : ۸۴
درنشست خبری با مدیر کل کمیته امداد استان سمنان مطرح شد

ایجاد اشتغال برای سه هزار مددجو سمنان تا پایان سال/ برگزاری جشن عاطفه ها در 492 مدرسه

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۰۳

بیش از سه هزار فرصت شغلی با اعتبار 73 میلیارد تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان تا پایان سال جاری ایجاد می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در نشست خبری با خبرنگاران آمار نیمه نخست سال جاری را از حمایت‌های این نهاد در استان سمنان ارائه کرد و پاسخگوی سؤالات خبرنگاران شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه دو هزار و 500 دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان با لوازم‌تحریر کامل راهی مدارس شدند افزود: 470 نفر از دانشجویان از مقاطع کاردانی تا دکتری از این نهاد کمک‌هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند.

سید جواد رضوی با اشاره به اینکه مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در روز چهارشنبه 11 مهر در 492 مدرسه  استان سمنان برگزار می‌شود افزود: در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها مردم نیک‌اندیش استان سمنان دو میلیارد و صد میلیون تومان به‌صورت کالا و نقد به  دانش آموزان کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه 52 میلیارد تومان اعتبارات اشتغال روستایی و 21 میلیارد تومان اعتبارات اشتغال غیر روستایی برای مددجویان و افراد نیازمند استان سمنان در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی در سال جاری در نظر گرفته‌شده است،  افزود: این نهاد متعهد شده است در سال جاری بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد و نیازمندان استان سمنان ایجاد کند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه 13 هزار خانوار معادل 23 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات حمایتی این نهاد بهر ه مند می‌شوند افزود:830 خانوار به علت کارافتادگی ، فوت و زندانی همسر زن  سرپرست خانوار هستند.

وی افزود: هزار و 200 زن سرپرست خانوار استان سمنان  از بیمه تأمین اجتماعی برخوردارند و بعد از پرداخت حق بیمه در مدت معین از مزایای بازنشستگی بهره‌مند‌می شوند.

31 مددجوی سمنانی صاحب‌خانه شدند

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه در نیمه نخست سال جاری 31 مسکن در دو بخش روستایی خریداری و ساخته شده است افزود: 190مسکن در این مدت مقاوم‌سازی و بهسازی شده است.

مشارکت 7.9 میلیارد تو ماتی مؤدیان سمنان در پرداخت زکات

سید جواد رضوی برنامه پیش‌بینی‌شده زکات را 9 میلیارد 200 میلیون تومان در سال جاری  دانست و افزود: در شش‌ماهه نخست سال جاری هفت میلیارد 970 میلیون مؤدیان استان سمنان زکات پرداخت کردند که بر این اساس 87 درصد تعهد این نهاد محقق شد.

ارائه 6950خدمات فرهنگی، اردوهای فرهنگی و تربیتی به مددجویان سمنان

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان  از  شرکت  دو هزارو  900 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد  در کلاس آموزشی خطاطی، هنر در نیمه نخست سال جاری خبر داد و گفت: علاوه بر این سه هزار و 670 نفر از مددجویان استان سمنان در کلاس‌های آموزش خانواده شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و 18 نفر به  اردوهای تربیتی و زیارتی اعزام‌شده‌اند افزود:  381 نفر به اردوهای زیارتی در قالب برنامه شوق زیارت اعزام‌شده‌اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید