دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۴
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۴۲۶۴
گزارشگر : ۸۴
استاندار سمنان مطرح کرد

ایجاد اشتغال پایدار یکی از راه‌های مؤثر توانمندی مددجویان

(شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۴۴

ایجاد اشتغال پایدار توسط کمیته امداد یکی از راهکارهای توانمندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و خروج از چرخه حمایتی است .

استاندار سمنان ضمن دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان سمنان راه‌های افزایش توانمندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان را تبیین کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید شهاب‌الدین چاوشی، استاندار سمنان بابیان اینكه کمیته امداد از بدو تأسیس با حمایت‌های همه‌جانبه تلاش کرده خانوارهای تحت حمایت این نهاد را خودکفا کند افزود: با توجه به ورود افراد به چرخه حمایتی، این نهاد باید تلاش کند سالانه تعداد زیادی از خانوارها را خودکفا و از چرخه حمایتی خارج کند.

وی یکی از راه‌های خودکفایی و خارج شدن مددجویان کمیته امداد استان سمنان را آموزش‌های مهارتی و ایجاد فرصت‌های شغلی برشمرد گفت: با توجه به استقرار واحدهای صنعتی و صنعتی بودن استان سمنان می‌توان از این ظرفیت برای اشتغال مددجویان بهره برد.

استاندار سمنان بر شناسایی خیران مؤثر در استان سمنان تأکید کرد و گفت: بهره‌گیری از خیران در همه زمینه‌ها می‌تواند مشکلات بسیاری از نیازمندان را کاهش دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از اختصاص 73 میلیارد تومان اعتبارات برای ایجاد فرصت‌های شغلی مددجویان کمیته امداد استان سمنان خبر داد و گفت: کمیته امداد استان سمنان با سهم 52 میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی، بالاترین اعتبارات را در این بخش به خود اختصاص داده است.

سید جواد رضوی افزود: علاوه بر پرداخت تسهیلات به مددجویان جویای شغل مشاوره و راهنمایی شغلی به مددجویانان نهاد  ارائه می‌شود.

وی نیاز سنجی خانه به خانه از خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان را یکی از طرح‌های حمایتی این نهاد  برشمرد و گفت: این نیازسنجی بر 11 اولویت درمان، مسکن، اشتغال، تحصیل، حقوقی  و سایر خدمات حمایتی با هدف رفع مشکلات مددجویان انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه 70 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان غیربومی هستند افزود: در نیمه نخست سال جاری  مراجعات غیر مددجویی به کمیته امداد استان سمنان با رشد دو نیم  برابری همراه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از حمایت سه هزار نفر از یتیمان و فرزندان محسنین استان سمنان خبر داد و گفت: این یتیمان از حمایت ده هزار حامی برخوردار هستند و بالاترین میزان دریافتی را نسبت به میانگین کشوری دریافت می‌کنند.

انتهای پیام 

تعداد بازدید : ۲۶۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید