دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۰۴
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۴۲۵۳
گزارشگر : ۸۴

کسب‌وکار مددجوی میامی به شیوه خانوادگی

(شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۰۴

کارآفرین شهرستان میامی با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد و خرید شش چرخ‌خیاطی یک کارگاه خانوادگی خیاطی راه‌اندازی کرده و چرخ زندگی شش خانوار را به چرخه درآمده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی‌اصغر قاسمی، کارآفرین شهرستان میامی از همراهی همسرش در کنار خود خبر داد و گفت: از گذشته کار من خیاطی بود اما شغل مستقل در این رابطه نداشتم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ با مراجعه به کمیته امداد شهرستان میامی ۱۵ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردم، افزود: یکی از مشکلاتم نداشتن مکانی برای راه‌اندازی کارگاه خیاطی بود.

کارآفرین عرصه هنر از دریافت مشاوره از کارشناسان اشتغال کمیته امداد شهرستان میامی و تبدیل کردن زیرزمین منزل مسکونی‌اش به کارگاه خیاطی  اشاره کرد و گفت: با خرید چند چرخ‌خیاطی، چرخ برش و میز اتوکار خود را آغاز کردم.

علی‌اصغر قاسمی با اشاره به اینکه در ابتدا من و همسرم در این کارگاه مشغول شدیم، بیان کرد: بعد از یک مدت تلاش و رونق کار نیاز به نیروی کار بیشتری پیدا کردیم.

کارآفرین شهرستان میامی بابیان اینکه چندنفری از وابستگان ما بی‌کار و جویای شغل بودند، افزود: با دعوت به کار چهار نفر از اقوام و آموزش به کار در این کارگاه مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری و هم‌زمان با بازگشایی مدارس تعداد زیادی دوخت لباس‌های فرم مدرسه را سفارش گرفتیم افزود: علاوه بر پذیرش سفارش جدید، تعمیرات لباس را انجام می‌دهیم.

قاسمی بابیان اینکه هم‌اکنون در حال ساخت 30 متر کارگاه خیاطی در داخل شهر هستیم افزود: با اتمام ساخت این کارگاه خیاطی و افزایش مشتری نیروهای جدیدی را جذب خواهیم کرد.

کارآفرین شهرستان میامی با تأکید بر ایجاد اشتغال به‌صورت تعاونی، افزود: اگر از کارگاه من حمایت شود، می‌توانم با آموزش به افراد جویای شغل آن‌ها در کارگاه خود مشغول کنم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید