دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۰
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۲۹۱۶
گزارشگر : ۸۴
در دیدار با مدیرکل تأمین اجتماعی استان سمنان مطرح شد

بهره‌مندی 2554 مددجو سمنان از خدمات بیمه اجتماعی

(پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷) ۱۵:۵۰

دو هزارو 544 مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات بیمه اجتماعی بهره‌مند هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان به مناسبت هفته تأمین اجتماعی باهدف تقدیر از حامیان طرح اکرام تأمین اجتماعی در این اداره کل حضور یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از بهره‌مندی دو هزار و 554 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان از خدمات بیمه اجتماعی خبر داد و گفت: کمیته امداد با پرداخت سرانه بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، گام عظیمی باهدف تأمین آتیه زندگی‌شان برمی‌دارد.

وی با اشاره به نقش مهم بیمه‌های اجتماعی برای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استانن سمنان گفت: ایجاد رفاه، تلاش برای توانمندی مددجویان و ارتقای عزت‌نفس از دیگر اهداف بیمه‌های اجتماعی است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در ادامه یادآور شد: با پرداخت حق بیمه اجتماعی برای هر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد و بر اساس میزان سنوات پرداختی، مددجوی تحت حمایت این نهاد مانند سایر اقشار بازنشسته و ماهانه مبلغی را به عنوان مستمری دریافت می‌کند.

سید جواد رضوی با اشاره به اینکه 13 هزار خانوار معادل 21 هزار و 800 نفر تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مندمی شوند افزود: 61 درصد از  مددجویان استان سمنان زنان سرپرست خانوار هستند.

وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون هزار یتیم در استان سمنان تحت حمایت این نهاد در طرح اکرام ایتام ماهانه بیش از 300 هزارتومان دریافت می‌کنند افزود: هزار 500 فرزند محسنین به دلیل کهولت سن  و یا بد سرپرست بودن والدینشان نیازمند حمایت بیشتری هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان ضمن قدردانی از خدمات اداره کل تأمین اجتماعی استان سمنان گفت: این اداره کل همکاری شایانی با این نهاد در ارائه خدمات به مددجویان مبذول داشته است.

محمد اخلاقی، مدیر کل تامین اجتماعی استان سمنان همچنین در این جلسه  به ایجاد صندوقی باهدف حمایت از نیازمندان استان سمنان در اداره کل تأمین اجتماعی این استان اشاره کرد و گفت: این صندوق با مشارکت همکاران اداره کل تأمین اجتماعی ایجاد و در رفع مشکلات و دستگیری از نیازمندان گام برمی‌دارد.

محمد اخلاقی با اشاره به اینکه عمده افراد تحت حمایت سازمان تأمین اجتماعی از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه هستند افزود: 161 هزار نفر در قالب بیمه‌شده اصلی تحت حمایت سازمان تأمین اجتماعی استان سمنان هستند که با احتساب مشاغل آزاد و اختیاری، رانندگان درون و برون‌شهری به 480 هزار نفر معادل 69 درصد جمعیت استان سمنان می‌رسد.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه برخی از افراد هم‌زمان از خدمات چند صندوق بیمه‌ای مختلف بهره‌مندمی شوند افزود: یکی ازراه های جلوگیری از این امر شنا‌سایی افراد از طریق هم‌پوشانی و تقویت دولت الکترونیک است که با ثبت شماره‌های ملی و ارتباط با اداره کل ثبت و احوال و تأمین اجتماعی میسر می‌شود.

حجت عرب، رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان همچنین در این جلسه ضمن قدردانی از همکاری بی‌شائبه تأمین اجتماعی استان سمنان برای حمایت‌های بیمه اجتماعی و درمانی مددجویان افزود: 80 خانوار در طرح شفا کمیته امداد شهرستان ماهانه 80 هزار تومان دریافت می‌کنند که نیازمند ورود خیران و همکاری هر چه بیشتر سازمان‌های مرتبط برای ارائه خدمات درمانی تا بهبودیافتگی کامل این افراد است.

وی بیان کرد: هزینه‌های درمانی بیماران طرح شفا به‌ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج پرهزینه است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان در ادامه با اشاره به اینکه  432 نفر در طرح محسنین  شهرستان سمنان ماهانه 150 هزار تومان دریافت می‌کنند یادآور شد: 147 یتیم تحت حمایت این نهاد در طرح اکرام ایتام از خدمات حمایتی بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۹۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید