دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۰۶:۳۸
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۲۸۳۵
گزارشگر : ۸۴

خانه‌ای که در آتش سوخت، وعده‌ای که وفا شد وزندگی که دوباره پا گرفت

(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۰۶:۳۸

حاج نوروز علی ۷۷ ساله ساکن روستای احمدآباد ایوانکی دریکی از روزهای سرد زمستان سال 95 خانه و دارایی‌هایش طعمه آتش شد وزندگی برایش به پایان رسید، باوفای عهد مسئولان کمیته امداد و سپاه استان سمنان هم‌اکنون صاحب‌خانه شده وزندگی‌اش جان تازه‌ای گرفته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حاج نوروز علی، مددجوی روستای احمدآباد ایوانکی که چشمانش کم سو شده و یارای دیدن ما را ندارد گفت: 77 تقویم شمسی را در روستای احمدآباد شهر ایوانکی از توابع شهرستان گرمسار گذراندم.

وی در ادامه درحالی‌که بغض در گلویش است از ازدواج همه فرزندانش و مهاجرت آنان به شهر گفت: سال‌هاست که من و همسرم در این روستا به‌تنهایی زندگی می‌کنیم و کمتر کسی به ما سر می‌زند.

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد ایوانکی به آتش گرفتن منزل مسکونی خود در یکی از روزهای سرد زمستان سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: انبار آذوقه دامی که در کنار منزلم برای دام نگه می‌داشتم، دچار آتش‌سوزی شد و  به دلیل مجاورت به محل سکونت ما و تمام دارایی‌هایمان از بین رفت.

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد ایوانکی در ادامه از بین رفتن تمام دام‌هایش، تنها منابع درآمد و بی‌خانمان شدنش اشاره کرد و  گفت: با مراجعه به کمیته امداد شرح‌حال زندگی‌ام را برایشان گفتم.

حاج نوروز علی از حمایت‌های کمیته امداد برای خرید مسکن نوساز در همین روستا خبر داد و گفت: کمیته امداد با کمک بسیج سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان سمنان قول خرید یک‌منزل مسکونی به من و همسرم را دادند.

وی در ادامه در حالی تسبیح در دست دارد و مدام ذکر می‌گوید از به وفای عهد مسئولان کمیته امداد و سپاه پاسدران انقلاب اسلامی برای ساخت خانه نوساز می‌گوید: در سال 96کلید یک باب واحد مسکونی را به ما دادند.

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد که دست از تلاش و پشتکار برنداشت با حمایت‌های کمیته امداد و دریافت تسهیلات 20 میلیون تومانی اشتغال‌زایی در سال 96 هم‌اکنون 30 رأس دام سبک برای تأمین معاش در اختیار دارد وزندگی در کنار همسرش دوباره جان تازه‌ای گرفته است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۲۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید