دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۸
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۲۷۳۴
گزارشگر : ۸۴
در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان مطرح شد

75 درصد آموزش‌های مهارتی حرفه‌آموزی به مددجویان سمنان منجر به اشتغال شد

(یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۸

از مجموع آموزش‌های ارائه‌شده حرفه‌آموزی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در سال گذشته 75 درصد توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان و 25 درصد در قالب تفاهم‌نامه با سایر دستگاه‌ها اجراشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در دیدار با مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان سمنان با تأکید بر همکاری هر چه بیشتر این نهاد، گزارشی از عملکرد آموزش مددجویان در فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای  را در سال گذشته ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به توافقنامه این نهاد برای آموزش مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان افزود: در سال گذشته تعهد این نهاد در آموزش مهارت‌آموزی 117 درصد محقق شد.

سید جواد رضوی با اشاره به اینکه از مجموع آموزش‌های ارائه‌شده حرفه‌آموزی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در سال گذشته 75 درصد توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان و 25 درصد در قالب تفاهم‌نامه با سایر دستگاه‌ها اجراشده است یادآور شد: 75 درصد از مجموع آموزش‌های مهارتی حرفه‌آموزی به مددجویان استان سمنان در سال 96 منجر به اشتغال شد.

وی ضمن تقدیر و تعامل با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان بر استفاده از اساتید برتر، هدفمند کردن آموزش‌ها تأکید کرد و گفت: عملکرد کمیته امداد استان سمنان برای ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی در سال گذشته 192 درصد محقق شد که از این مجموع 53 درصد آموزش‌ها به مددجویان جوای شغل  توسط اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه 71 درصد آموزش‌های مهارت‌آموزی در سال 96 نسبت به سال 95 رشد داشته است بیان کرد: این امر در قالب تفاهم‌نامه کمیته امداد و اداره کل آموزش  فنی و حرفه‌ای استان سمنان محقق شد.

وی با شاره به اینکه در سال جاری 52 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شسته است افزود: تسهیلات در قالب وام‌های 25 تا 50 میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان و همچنین برای افراد نیازمند واجد شرایط استان سمنان در نظر گرفته‌شده است.

فاطمه منصوری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان همچنین در این جلسه با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از آموزش فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در سال گذشته منجر به اشتغال شده است افزود: عمده آموزش‌ها در قالب تعمیرکار برق خودرو، نقشه‌کشی ساختمان، سرویس و نگه‌داری خودرو، مکانیک، گلیم‌بافی، منبت و معرق‌کاری، بازاریابی و سایر رشته‌های حرفه‌آموزی بوده است.

وی تدوین سند مهارت‌آموزی برای ایجاد فرصت‌های شغلی با نیازسنجی وضعیت اشتغال استان سمنان در وضعیت کنونی و آینده را یکی از نیازهای ضروری دانست و افزود: تدوین سند مهارت‌آموزی منجر به هدفمند کردن آموزش‌ها خواهد شد.

فاطمه منصوری با تأکید بر همکاری کمیته امداد برای حرفه‌آموزی به مددجویان استان سمنان افزود: نیازسنجی کمیته امداد در سرفصل‌های موردنیاز اشتغال کنونی  ما را در تنظیم تقویم آموزشی کمک می‌کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان ایجاد مجمع خیرین اشتغال را یکی از رویکردهای شایسته کمیته امداد دانست و افزود: بهره گیری از ظرفیت خیران در ایجاد فرصت‌های شغلی در کاهش نرخ بی کاری کمک شایانی را به همراه دارد.

شایسته ذکر است، در این نشست علاوه بر تأکید بر تعامل این دو اداره کل، درباره برگزاری دوره 45 روزه حرفه قلم‌زنی با حضور اساتید به‌نام استان اصفهان با همکاری کمیته امداد و آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان رایزنی شد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۰۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید