دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۹:۴۲
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۵۷۴۸۲
گزارشگر : ۶۷
طی پنج ماهه امسال محقق شد

رشد 89 درصدی پرداخت زکات واجب و مستحبی در استان سمنان

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۹:۴۲

حجم مشارکت مردم استان سمنان طی پنج ماهه امسال در پرداخت زکات، یک میلیارد و 900 میلیون تومان بود که بر این اساس، 70 درصد تعهدات کمیته امداد استان سمنان محقق شد.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان سمنان، امروز (22 شهریور 1396) در گفت و گو با خبرنگاران، گزارشی از مشارکت مردمی این استان در زمینه زکات ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ اسماعیل رنگریز، رئیس اداره زکات کمیته امداد استان سمنان با اشاره به رشد 89 درصدی پرداخت زکات واجب و مستحبی در استان سمنان، گفت: طی پنج ماهه امسال، یک میلیارد و 900 میلیون تومان زکات جمع آوری شد که از این میزان، یک میلیارد و 400 میلیون تومان سهم زکات واجب و مستحبی بوده است.

وی با بیان اینکه تعهد این نهاد در استان برای جمع آوری زکات در پنج ماهه امسال، دو میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است، افزود: با جمع آوری یک میلیارد و 900 میلیون تومانی، 70 درصد تعهدات کمیته امداد استان سمنان برای جمع آوری زکات، محقق شد.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان سمنان با تاکید بر اینکه شفاف سازی هزینه کرد زکات جمع آوری شده در اولویت برنامه های کمیته امداد است، گفت: تعهد این نهاد در استان برای جمع آوری زکات تا پایان امسال، شش میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده است.

 وی با بیان اینکه 71 درصد سهم زکات جمع آوری شده مربوط به فقرا و 29 درصد سهم پروژه های عمرانی بوده است، افزود: بیشترین میزان جمع آوری شده زکات استان به شهرستان گرمسار با 435 میلیون تومان تعلق دارد و بعد از آن شهرستان های دامغان، سمنان، میامی، سرخه، شاهرود، مهدیشهر و آرادان قرار دارند.

اسماعیل رنگریز با تاکید بر تبیین صحیح اهمیت و پیامدهای مثبت پرداخت زکات در بین عموم مردم، گفت: بالغ بر ۸۹ میلیارد ریال زکات واجب، مستحبی، فطره و غیرنقدی در استان سمنان طی سال گذشته جمع آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۶ طرح عمرانی از محل درآمد زکات طی سال گذشته در استان اجرایی شده است، افزود: ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات زکات جمع آوری شده نیز برای محرومیت زدایی مناطق روستایی هزینه شده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه زکات جمع آوری شده در هر منطقه باید در همان شهر یا استان هزینه شود، گفت: هیچ گونه حق جابه جایی مبالغ جمع آوری شده زکات از منطقه ای به منطقه دیگر وجود ندارد، مگر اینکه فرد نیازمند در آن منطقه برای بهره گیری از زکات وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۴۲۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید