دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۴۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۵۷۲۰۳
گزارشگر : ۶۷

پرداخت بیش از 2 هزار وام به نیازمندان استان سمنان

(سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۴۷

دو هزار و 83 فقره تسهیلات به ارزش پنج میلیارد و 750 میلیون تومان طی مدت فعالیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان سمنان به نیازمندان پرداخت شد.

مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان سمنان، گزارشی از روند تسهیلات اعطایی به نیازمندان و اقشار مستمند ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمدرضا همتیان، مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان سمنان، هدف از پرداخت تسهیلات کارگشایی را رفع مشکلات درمانی، معیشتی، تعمیر مسکن، تحصیلی و تامین کمک هزینه جهیزیه نوعروسان نیازمند عنوان کرد و گفت: یک میلیارد و 850 میلیون تومان تسهیلات کارگشایی  به 760 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان طی چهار ماهه نخست امسال پرداخت شده است.

وی با اشاره به رشد پرداخت تسهیلات خودکفایی در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل آن، افزود: یک میلیارد و 50 میلیون تومان تسهیلات خودکفایی به 27 نفر از مددجویان و اقشار مستمند جامعه در این مدت از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان پرداخت شده است.

مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان سمنان با بیان اینکه دو هزار و 83 فقره تسهیلات طی مدت فعالیت این صندوق در استان به نیازمندان پرداخت شده است، گفت: هزار و 800 فقره از این تسهیلات به مبلغ بیش از سه میلیارد تومان مربوط به کارگشایی،  275 فقره تسهیلات به مبلغ دو میلیارد و 7۰۰ میلیون تومان، تسهیلات اشتغال و هشت فقره وام آزادی محکومین به ارزش 50 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی، سقف تسهیلات کارگشایی را 10 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: سقف تسهیلات خودکفایی برای طرح های اشتغال زایی، 50 میلیون تومان است که توجیه اقتصادی طرح ها به طور دقیق، ارزیابی می شود.

محمدرضا همتیان با بیان اینکه افراد واجد شرایط برای دریافت تسهیلات، بعد از ارزیابی ادارات کمیته امداد، به صندوق امداد ولایت، معرفی می شوند، گفت: بیشترین تسهیلات پرداختی این صندوق قرض الحسنه در استان، به ترتیب برای رفع نیازهای ضروری، مسکن و ازدواج بوده است.

وی با اشاره به اینکه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با هدف کمک به ترویج فرهنگ قرض الحسنه و پرداخت تسهیلات به نیازمندان تاسیس شده است، افزود: این صندوق، به تازگی با اتصال به شبکه شتاب و تبادلات بانکی، آمادگی کامل برای ارائه خدمات نوین بانکی به قشرهای مختلف مردم را دارد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۱۱۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید