دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۵۶
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۵۶۷۸۱
گزارشگر : ۶۷
مدیر کمیته امداد شهرستان مهدیشهر عنوان کرد:

حمایت 543 حامی مهدیشهری از ایتام

(شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۵۶

حامیان طرح اکرام ایتام 820 میلیون ریال به ایتام تحت حمایت کمیته امداد طی چهار ماهه نخست امسال کمک کرده‌اند.

مدیر کمیته امداد شهرستان مهدیشهر، گزارشی از روند حوزه مشارکت های مردمی در بخش اکرام ایتام ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ یدالله مومنیان، مدیر کمیته امداد شهرستان مهدیشهر با اشاره به اینکه 104 یتیم تحت حمایت این نهاد در شهرستان مهدیشهر هستند، گفت: مساعدت‌های نقدی حامیان طرح اکرام ایتام طی چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، 16 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه 543 حامی در طرح اکرام ایتام جذب شده اند و ماهیانه کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به ایتام نیازمند اعطا می‌کنند، افزود: حامیان همواره برای رفع مشکلات ایتام تحت تکفل خود، کمک های بسیاری را به این نهاد داشته اند.

مدیر کمیته امداد شهرستان مهدیشهر با اشاره به اینکه حامیان طرح اکرام ایتام طی سال گذشته، چهار میلیارد و 600 میلیون ریال به ایتام تحت تکفل خود کمک کرده‌اند، گفت: حامیان، ۵۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی به فرزندان معنوی خود طی چهارماهه نخست امسال کمک کرده‌اند که به طور میانگین، 480 هزار تومان به عنوان حق سرانه ماهیانه، به حساب هر یتیم واریز شده است.

وی با بیان اینکه سیر صعودی کمک‌های خیران به اقشار آسیب پذیر، نشانگر حسن اعتماد آنان به کمیته امداد است، افزود: امسال 180 حامی جدید عضو طرح اکرام ایتام شده‌اند و به فرزندان معنوی خود کمک نقدی و غیر نقدی می کنند.

یدالله مومنیان با تاکید بر نقش انکارناپذیر حمایت قشرهای مختلف مردم در حمایت مالی و پرورش استعدادهای تریبتی نهفته ایتام، گفت: حمایت حامیان از ایتام نیازمند موجب می‌شود تا آنان بی‌دغدغه و با آسودگی خاطر به مدارج عالی تحصیلی، علمی، اجتماعی و اقتصادی دست یابند.

وی با اشاره به اولویت اصلی کمیته امداد برای کاهش آلام کودکان بی سرپرست و بد سرپرست نیازمند، افزود: کمیته امداد درصدد است تا با اجرای برنامه‌های مختلف، علاوه بر ترویج سنت‌‌های حسنه اسلامی، فرهنگ رسیدگی به همنوعان و احساس مسئولیت نسبت به آنها را در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید