اخبار

سرفصل‌های هزینه کرد صدقه شهرستان سمنان:

اختصاص 150 میلیون تومانی صدقه برای کمک هزینه تامین جهیزیه

اختصاص 150 میلیون تومانی صدقه برای کمک هزینه تامین جهیزیه
مردم شهرستان سمنان در هفت‌ماهه نخست امسال 600 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که 25 درصد از معادل کل صدقه بااعتبار 150 میلیون تومان صرف پرداخت کمک به ازدواج، جهیزیه و وام قرض‌الحسنه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان گزارشی از مشارکت مردم شهرستان سمنان در پرداخت صدقه و هزینه کرد آن را در هفت‌ماهه نخست  سال جاری را ارائه کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت عرب، رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان با بابیان اینکه 140 میلیون تومان از کل صدقه‌ها صرف  کمک‌معیشت و کمک‌های موردی به مددجویان و نیازمندان این شهرستان شده است:  23 درصد از مشارکت مردم در این بخش هزینه شده است. 

وی بیان کرد: ده درصد از مجموع مشارکت مردم در این مدت  بااعتبار 60 میلیون تومان صرف کمک‌های موردی خاص به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و  نیازمندان شهرستان سمنان شد. 

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان از سهم 25 درصدی بااعتبار  150 میلیون تومانی در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک‌هزینه ازدواج در هفت‌ماهه سال جاری خبر داد و گفت: 15 درصد از مشارکت مردم شهرستان سمنان در پرداخت صدقه بااعتبار 90 میلیون تومان صرف ساخت، مقام سازی و بهسازی مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سمنان شده است.

 وی به اختصاص 20 درصدی صدقه‌ها بااعتبار 100میلیون تومان برای درمان نیازمندان و  بیماران صعب‌العلاج اشاره کرد و گفت: هفت درصد از سهم صدقه‌ها  دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سمنان در قالب کمک‌هزینه تحصیلی و اردوهای فرهنگی و تربیتی بااعتبار 60 میلیون تومان اختصاص یافت. 

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان بیان کرد: 10 درصد از سهم صدقه‌ها بااعتبار 93 میلیون تومان صرف ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان شهرستان شاهرود شده است.

وی بابیان اینکه 15 هزار 311 صندوق کوچک خانگی در شهرستان سمنان وجود دارد بیان کرد: متوسط پرداخت سرانه هر شهروند سمنانی در ماه به 241 تومان می‌رسد.

انتهای پیام

 

۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳
تعداد بازدید : ۱۴۸
کد خبر : ۹۵۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید