اخبار

درنیمه نخست سال جاری محقق شد

مشارکت 1.3 میلیارد تومانی شاهرودی‌ها در پرداخت زکات/تحقق 212 درصدی جمع‌آوری زکات

مشارکت 1.3 میلیارد تومانی شاهرودی‌ها در پرداخت زکات/تحقق 212 درصدی جمع‌آوری زکات
مؤدیان زکات شهرستان شاهرود در نیمه نخست امسال یک میلیارد و 378 میلیون تومان زکات پرداخت کردند که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده 212 درصد تعهد این نهاد در جمع‌آوری زکات محقق شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان شاهرود گزارشی از مشارکت مؤدیان زکات شهرستان شاهرود در شش‌ماهه نخست سال جاری را ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بلوچی، رئیس کمیته امداد شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه با مشارکت مردم در سنت حسنه زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی نیازمندان برطرف می‌شود افزود: یکی از مصارف زکات کمک به فقرا در سرفصل‌های کمک‌هزینه جهیزیه، مسکن، درمان و آموزش است.

وی بیان کرد: از مجموع یک میلیارد و 378 میلیون تومان زکات جمع‌آوری‌شده در نیمه نخست سال جاری در شهرستان شاهرود، یک میلیارد و 183 میلیون تومان زکات مستحبی، بیش از 129 میلیون تومان زکات فطریه عام و سادات و کفاره غیر عمد و غیر عمد  68 میلیون تومان بوده است که در سرفصل‌های کمک به فقرا و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه  مشارکت مؤدیان زکات شهرستان شاهرود در نیمه نخست امسال یک میلیارد و 378 میلیون تومان بوده است افزود: نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده 212 درصد تعهد این نهاد در جمع‌آوری زکات محقق شد.

محمد بلوچی با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در این مدت صرف کمک به فقرا پروژه‌های عام‌المنفعه شده است بیان کرد: زکات جمع‌آوری‌شده در همان منطقه و یا روستایی که زکات جمع‌آوری‌شده است، هزینه می‌شود.

انتهای پیام


۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶
تعداد بازدید : ۱۲۵
کد خبر : ۷۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید