اخبار

گفت وگو با بانوی کارآفرین مهدی‌شهری:

نان‌هایی که تنور یک زندگی را گرم کرد

نان‌هایی که تنور یک زندگی را گرم کرد
بانوی کارآفرین مهدی‌شهری با راه‌اندازی یک واحد نانوایی و حمایت‌های کمیته امداد شهرستان مهدی‌شهر گرمابخش زندگی و خانواده خود شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، معصومه بانوی کارآفرین مهدی‌شهری با اشاره به اینکه واحد پخت نان‌های تافتون را در سال 97 آغاز کردم افزود: در این سال با مراجعه به کمیته امداد شهرستان مهدی‌شهر 20 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردم.

وی بابیان اینکه روزانه 100 کیلوگرم آرد در این نانوایی پخت می‌شود یادآور شد: به‌طور میانگین روزانه 100 تا 150 نان به دست مردم می‌رسد.

معصومه  از کسب تجربه چندین ساله خود در این حرفه خبر داد و گفت: خانواده همسرم درگذشته به این کار مشغول بودند.

وی  به بیماری جسمی و روحی همسرش که دیگر توان کار کردن ندارد اشاره کرد و  افزود: بیمار شدن همسرم به دلیل از دست دادن دو فرزندم بود.

بانوی کارآفرینی مهدی‌شهری بابیان اینکه یکی از پسرانم در رودخانه‌ای غرق و دیگر در یک سانحه تصادف از بین رفت افزود: بعد از یک مرحله زندگی سخت و تحمل درد و رنج داغ فرزندان همسرم دچار بیماری جسمی و روحی شد.

بانوی کارآفرین مهدی‌شهری یکی از نیازهای اصلی این واحد را بازار مناسب فروش دانست  و افزود: هم‌اکنون انواع نان پیازی، گردویی و قندی را در این نانوایی پخت می‌کنم.

وی یکی از مشکلات این واحد را عدم تأمین آرد دولتی به مقدار لازم دانست و بیان کرد: هر گونی آرد 40 کیلوگرم گرمی دولتی 34 هزار تومان است و این در حالی است که آرد آزاد با پز 54 هزار تومان مشکلات متعددی را برای این واحد به همراه دارد.

این بانوی خوش ذوق مهدی‌شهری درآمد این واحد را ماهانه یک و نیم  میلیون تومان  برشمرد و گفت: ماهانه 200 هزار تومان بابت اجاره این نانوایی پرداخت می‌کنم.

انتهای پیام

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۷:۴۴
تعداد بازدید : ۲۱۴
کد خبر : ۶۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید