اخبار

هزینه کرد زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان سمنان

هزینه کرد 95 میلیون تومانی زکات برای تامین جهیزیه

هزینه کرد 95 میلیون تومانی زکات برای تامین جهیزیه
15سری کمک‌هزینه جهیزیه بااعتبار 95 میلیون تومان برای نوعروسان و نیازمندان شهرستان سمنان از محل جمع‌آوری زکات در سه ماهه نخست امسال خریداری شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان گزارشی از هزینه کرد زکات جمع‌آوری‌شده در سه‌ماهه نخست سال جاری را برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سمنان و نیازمندان ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت عرب، رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان با اشاره به اینکه جمع‌آوری ۲۲۵ میلیون تومان زکات در سه‌ماهه نخست امسال در شهرستان سمنان پیش‌بینی‌شده بود افزود: با مشارکت ۹۵۷ تومانی مؤدیان زکات، ۳۱۰ درصد تعهد این نهاد محقق شد.                          

وی بیان کرد: 55 درصد از مجموع کل زکات بااعتبار 600 میلیون تومان سهم فقرا شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان بابیان اینکه 15سری کمک‌هزینه جهیزیه بااعتبار 95 میلیون تومان برای نوعروسان و نیازمندان شهرستان سمنان خریداری‌شده است افزود: 70 کمک‌هزینه درمانی بااعتبار 115 میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در شهرستان سمنان پرداخت شد.

وی افزود:50 کمک‌هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سمنان  با هزینه کرد 30 میلیون تومانی به مددجویان پرداخت‌شده است.

حجت عرب افزود: پرداخت کمک‌معیشت، ساخت و بهسازی پروژه‌های عام‌المنفعه و ساخت و بهسازی مسکن با هزینه کرد 135 میلیون تومانی همراه شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان  بابیان اینکه زکات یکی از ارکان دین مبین اسلام است یادآور شد: زکات قلب انسان  را بخل و وابستگی به مال دنیا آکنده می‌کند و فقر را از جامعه می زداید.

وی به‌پیش بینی جمع‌آوری ۹۰۰ میلیون تومان زکات تا پایان سال جاری در شهرستان سمنان خبر داد و گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در همان منطقه و یا روستایی که زکات جمع‌آوری‌شده است، هزینه می‌شود.

انتهای پیام

 

 

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۳۹
تعداد بازدید : ۱۳۸
کد خبر : ۶۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید