اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان شاهرود:

مشارکت یک میلیارد تومانی مؤدیان شاهرودی در پرداخت زکات

مشارکت یک میلیارد تومانی مؤدیان شاهرودی در پرداخت زکات

 مؤدیان زکات شهرستان شاهرود در چهارماهه نخست امسال یک میلیاردو 87 میلیون تومان زکات پرداخت کردند که 96 درصد از زکات جمع آوی شده صرف کمک به فقرا شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان شاهرود گزارشی از مشارکت مؤدیان زکات شهرستان شاهرود در سنت حسنه زکات در چهارماهه نخست سال جاری را ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بلوچی، رئیس کمیته امداد شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه با مشارکت مردم در سنت حسنه زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی نیازمندان برطرف می‌شود افزود: یکی از مصارف زکات کمک به فقرا در سرفصل‌های کمک‌هزینه جهیزیه، مسکن، درمان و آموزش است.

وی بیان کرد: از مجموع یک میلیاردو 87 میلیون تومان زکات جمع‌آوری‌شده در چهارماهه نخست امسال، 892 میلیون تومان زکات مستحبی، بیش از 132 میلیون تومان زکات فطریه عام و سادات و کفاره غیرعمد 63 میلیون تومان بوده است که در سرفصل‌های کمک به فقرا و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان با اشاره به اینکه 96 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در این مدت صرف کمک به فقرا و چهار درصد صرف پروژه‌های عام‌المنفعه در سرفصل‌های ساخت حسینیه، بهسازی مساجد و سرویس بهداشتی شده است یادآور شد: زکات جمع‌آوری‌شده در همان منطقه و یا روستایی که زکات جمع‌آوری‌شده است، هزینه می‌شود.

انتهای پیام

 

۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۷:۵۸
تعداد بازدید : ۱۴۵
کد خبر : ۵۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید