اخبار

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد مطرح کرد:

راه‌اندازی اولین مجمع خیران اشتغال در استان سمنان

راه‌اندازی اولین مجمع خیران اشتغال در استان سمنان
اولین مجمع خیران مهارت‌آموزی و اشتغال به‌صورت نمونه باهدف افزایش فرصت‌های شغلی با مشارکت خیران نیک‌اندیش در استان سمنان راه‌اندازی می‌شود.

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد در سفر یک‌روزه به استان سمنان ضمن حضور در جلسه مشترک که با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، با فرمانده انتظامی استان سمنان دیدار و  راه‌های ایجاد فرصت‌های شغلی با بهره‌گیری از ظرفیت خیران اشتغال و مهارت آموز را تبیین کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمید حاجی عبدالوهاب، مشاور معاون اشتغال کمیته امداد با اشاره به اینکه باید به دنبال راهکارهای جدید و خلاقانه برای رفع مشکل بی‌کاری در جامعه باشیم افزود: حمایت از کارآفرینان عرصه اشتغال علاوه بر حمایت‌های مالی نیاز به مشاوره شغلی و آموزش تخصصی دارند.

وی با تا کید بر اینکه قبل از اجرای طرح اشتغال ابتدا باید بر اساس نیازسنجی بازار کالا تولید شود افزود: در بسیاری از موارد اشباع محصولات تولیدی مشابه در یک منطقه منجر به کاهش تولید و عدم اشتغال پایدار می‌شود و البته باید رقابت‌پذیری هم در نظر گرفته شود.

مشاور اشتغال کمیته امداد یکی از نیازهای پایداری اشتغال را آموزش افراد جویای شغل و ماهرشدن آنان برشمرد و گفت: بهره‌گیری از ظرفیت خیران حتی در امر آموزش افراد جویای شغل فرصت مناسب است که باید در دستور کار قرار گیرد.

حمید حاجی عبدالوهاب به ایجاد اولین مجمع خیران مهارت‌آموزی و اشتغال باهدف افزایش فرصت‌های شغلی با مشارکت خیران نیک‌اندیش در استان سمنان به‌صورت نمونه اشاره کرد و گفت: از دیگر اهداف این طرح بهره‌گیری از ظرفیت  خیران اشتغال برای توانمندی مددجویان است.

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد با تأکید بر اینکه مجمع خیران اشتغال و مهارت‌آموزی تنها به حمایت‌های مالی ختم نمی‌شود افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی خیران اشتغال و مهارت‌آموزی در سرفصل‌های آموزش، مشاوره، کمک به اجرای طرح از دیگر ظرفیتی این مجمع است.

وی با تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم باید از کارآفرینان و نوآوران درزمینهٔ اشتغال حمایت شود.

وی با اشاره به شناسایی ظرفیت خیران اشتغال در دستگاه های مرتبط افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی از خیران اشتغال، ایجاد هیات موسس، تهیه اساس‌نامه برای سامان‌دهی و مشغول به کار شدن افراد جویای شغل در گام‌های بعدی قرار دارد.

وی راه‌اندازی مجمع خیران مهارت‌آموزی و اشتغال را به مجمع خیرین مدرسه‌ساز تشبیه کرد و گفت: کانون این مجمع مانند مجمع خیرین مدرسه‌ساز مردم محور خواهد بود.

حجت‌الاسلام عبدالله واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان ضمن تأکید بر همکاری و بهره‌گیری از موقوفات استان سمنان در ایجاد اشتغال افزود: این نهاد آمادگی کامل برای همکاری با این مجمع و مشغول به کار شدن افراد جویای کار را دارد.

وی با اشاره به اینکه اولویت سرمایه‌گذاری در موقوفات استان سمنان با رویکرد اشتغال است بیان کرد: بخش از منابع حاصل از درآمد اداره کل اوقاف  با راه‌اندازی مجمع خیرین اشتغال صرف ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی اطلاع‌رسانی را یکی از نیازهای ضروری دستگاه و نهادهای انقلابی دانست و افزود: اطلاع‌رسانی مناسب باعث تشویق مردم و ترویج سنت حسنه نیکوکاری و نوع‌دوستانه در تمام سرفصل‌ها خواهد شد.

سردار روح‌الامین قاسمی، فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان همچنین با تأکید بر توانمندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد افزود: ایجادکردن زمینه های اشتغال برای مددوجیان یکی از راه های  خودباوری و توانمندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد است.

وی با اشاره به تحقق شعار امسال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی با مضمون ایجاد اشتغال افزود: بهر گیری از ظرفیت خیران در ایجاد اشتغال مانند دیگر زمینه‌ها ب می‌تواند فرصت خوبی را برای افزایش اشتغال در کشور فراهم کند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت خیران در اشتغال مانند دیگر سرفصل‌ها با مشارکت مردم و خیران در استان سمنان اجرایی خواهد شد افزود: ورود خیران در عرصه اشتغال باید ترویج پیدا کند.

سید جواد رضوی بابیان اینکه ورودی افراد برای دریافت کمک‌های موردی در چهارماهه نخست امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته دونیم برابر شده است بیان کرد: کمیته امداد تولید فقر نمی‌کند.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۸
تعداد بازدید : ۱۴۶
کد خبر : ۵۸۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید