اخبار

در جلسه مشترک با شهردار و اعضای شورای شهر امیرآباد مطرح شد

پیش‌بینی ذبح 1500 رأس دام سبک در عید قربان سمنان

پیش‌بینی ذبح 1500 رأس دام سبک در عید قربان سمنان
پیش‌بینی می‌شود امسال، هزار 500 گوسفند قربانی، بااعتبار یک میلیارد 500 میلیون تومان ذبح و گوشت آن بین نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در اسرع وقت توزیع شود.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در جلسه مشترک با شهردار و اعضای شورای شهر امیرآباد حضور یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جواد رضوی،مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه مشارکت  مردم نیکوکار استان سمنان در عید قربان سال گذشته به  یک میلیارد تومان در قالب نذورات قربانی رسید افزود: پیش‌بینی می‌شود  در سال جاری با رشد 50 درصدی همراه شود.

وی با تأکید بر احیای سنت قربانی و دستگیری از نیازمندان افزود: حجاجی که در سال‌ گذشته به حج مشرف شدند با ذبح قربانی در قربانگاه‌ها معین کمیته امداد در سراسر استان سمنان  با در نظر گرفتن سهم فقرا  این فریضه الهی را به‌جا ‌آورند.

ایجاد قربانگاه در تمام شهرستان‌ها سمنان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان  به ایجاد قربانگاه با مجوز و هماهنگی اداره کل دامپزشکی، شبکه بهداشت و شهرداری‌ها استان سمنان خبر داد و  گفت: در سال‌های  گذشته قربانگاه همه شهرستان‌ها در امیرآباد دامغان بود اما به دلیل رعایت نکات بهداشتی برای  انتقال نذورات قربانی و ترویج سنت حسنه قربانی در تمام شهرستان‌ها استان سمنان قربانگاه برپا می‌شود.

جشن مرکزی عید قربان در امیریه دامغان

سید جواد رضوی با تأکید بر اینکه جشن اصلی عید قربان درسال جاری در امیریه دامغان برگزار می‌شود افزود: مهد  آغازین  ایده برپایی قربانگاه در امیریه شهرستان دامغان، با ایده ابراهیم امیرآبادیان یکی از خیران شهرستان دامغان  شکل‌گرفته که  با همکاری مسئولان این سنت حسنه برگزار می شود.

توزیع سه کیلوگرم گوشت قربانی بین هر خانوار نیازمند

سیدجواد رضوی  با اشاره به اینکه توزیع گوشت توسط 41 مراکز نیکوکاری برای کمک به فقرا، کمک‌های موردی و معرفی مددجویان به این مراکز برای دریافت گوشت قربانی  اجرایی می‌شود افزود: پیش‌بینی می‌شود سهم هر خانوار از مددجویان و نیازمندان  سه کیلوگرم نذورات قربانی شود.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه نیکوکاران می‌توانند قربانی خود را به محل‌های مخصوص تعیین‌شده کمیته امداد تحویل دهند تا با رعایت تمام اصول شرعی، بهداشتی و قانونی، پس از ذبح، گوشت آن بین نیازمندان توزیع شود، افزود: سایر افراد می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به هر میزان به همین نیت به کمیته امداد در استان سمنان اهدا کنند تا این نهاد با تجمیع کمک‌ها به قربانی برای توزیع بین نیازمندان اقدام کند.

مردم استان سمنان می‌توانند وجوه نقدی خود را با شماره‌گیری سامانه آنی پرداخت#۰۲۳*۸۸۷۷*، شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ و یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ نزد بانک صادرات پرداخت کنند.


انتهای پیام


۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۰
تعداد بازدید : ۱۴۰
کد خبر : ۵۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید