اخبار

در بهار سال جاری محقق شد

مشارکت 287 میلیون تومانی مودیان مهدی‌شهری در پرداخت زکات

مشارکت 287 میلیون تومانی مودیان مهدی‌شهری در پرداخت زکات
مؤدیان زکات شهرستان مهدی‌شهر 287 میلیون تومان زکات در سه‌ماهه نخست امسال پرداخت کردند که بر این اساس 134 درصد تعهد این نهاد در جمع‌آوری زکات محقق شد.

 رئیس کمیته امداد شهرستان مهدی‌شهر گزارشی از مشارکت مؤدیان شهرستان مهدی‌شهر در پرداخت زکات سه‌ماهه نخست سال جاری ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یدالله مؤمنیان، رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان با اشاره به اینکه با مشارکت مردم در سنت حسنه زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی نیازمندان برطرف می‌شود افزود: یکی از مصارف زکات کمک به فقرا در سرفصل‌های کمک‌هزینه جهیزیه، مسکن، درمان و آموزش است.

وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری 212 میلیون تومان زکات در سه‌ماهه نخست امسال در شهرستان مهدیهشر پیش‌بینی‌شده بود یادآور شد: با مشارکت 287 تومانی مؤدیان زکات، 134 درصد تعهد این نهاد محقق شد.

یدالله مؤمنیان بیان کرد: از مجموع 287 تومان زکات جمع‌آوری‌شده در بهار سال جاری، 240 میلیون تومان زکات مستحبی،22 میلیون تومان زکات واجب، بیش از 16میلیون تومان زکات فطریه عام و سادات و کفاره عمد و  غیرعمد 9میلیون تومان بوده است که در سرفصلهای کمک به فقرا و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان مهدی‌شهر به‌پیش بینی جمع‌آوری 850 میلیون تومان زکات تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: عمده زکات واجب از اقلام 9 گانه زکات شهرستان مهدی‌شهر با توجه به دلیل استقرار عشایر دام سبک است.

انتهای پیام

 


۹ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۵۱
تعداد بازدید : ۱۶۶
کد خبر : ۵۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید