اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان:

تحقق 310 درصدی جمع‌آوری زکات در سمنان

تحقق 310 درصدی جمع‌آوری زکات در سمنان
جمع‌آوری 225 میلیون تومان زکات در سه‌ماهه نخست امسال در شهرستان سمنان پیش‌بینی‌شده بود که با مشارکت 957 تومانی مؤدیان زکات، 310 درصد تعهد این نهاد محقق شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان گزارشی از مشارکت مؤدیان زکات شهرستان سمنان در سنت حسنه زکات در بهار سال جاری را ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت عرب، رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان با اشاره به اینکه با مشارکت مردم در سنت حسنه زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی نیازمندان برطرف می‌شود افزود: یکی از مصارف زکات کمک به فقرا در سرفصل‌های کمک‌هزینه جهیزیه، مسکن، درمان و آموزش است.

وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری 225 میلیون تومان زکات در سه‌ماهه نخست امسال در شهرستان سمنان پیش‌بینی‌شده بود یادآور شد: با مشارکت 957 میلیون تومانی مؤدیان زکات، 310 درصد تعهد این نهاد محقق شد.

حجت عرب بیان کرد: از مجموع 957 تومان زکات جمع‌آوری‌شده در بهار سال جاری، 850 میلیون تومان زکات مستحبی، بیش از 80 میلیون تومان زکات فطریه عام و سادات و کفاره غیرعمد 19 میلیون تومان بوده است که در سرفصل‌های کمک به فقرا و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان به‌پیش بینی جمع‌آوری 900 میلیون تومان زکات تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در همان منطقه و یا روستایی که زکات جمع‌آوری‌شده است، هزینه می‌شود.

انتهای پیام

 


۷ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۲۹
تعداد بازدید : ۱۳۷
کد خبر : ۴۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید