اخبار

دستانی که نقش هنر بر تاروپود زندگی می‌زند

دستانی که نقش هنر بر تاروپود زندگی می‌زند
کارآفرین شهرستان دامغان با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد و با دستانی آمیخته از هنر، گره‌ای از جنس اراده و امید نقش خاطره بر کیف‌های چرم، ساخته دستان هنرمندش می‌زند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عاطفه، کارآفرین شهرستان دامغان از علاقه به رشته هنر و صنایع‌دستی از دوران کودکیش گفت: بعد از اخذ مدرک مدیریت خانواده در مقطع دیپلم، نمددوزی و دوخت انواع کیف را از طریق شبکه‌های مجازی و تهیه فیلم آموزشی فراگرفتم.

وی که کارش را با درست کردن عروسک‌های نمدی آغاز کرده است گفت: تبدیل کردن اتاق کوچکم به یک کارگاه تولیدی در ذهنم جوانه زد.

عاطفه از مراجعه به کمیته امداد شهرستان دامغان خبر داد و گفت: در تابستان سال 95 با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی یک چرخ‌خیاطی و سایر لوزام ضروری کار را خریداری کردم.

کارآفرین شهرستان دامغان از کسب مهارت دوخت انواع کیف‌ها و تبحر لازم را در انواع هنرهای صنایع‌دستی خبر داد و گفت: اکنون با خرید چرم مرغوب از تهران و سایر استان‌های همسایه‌ها انواع کیف‌های دست‌دوز، بازاری در قالب دستی، مدارک، کارت، جیبی، پول، لپ‌تاپ را تولید و با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع راهی بازار می‌کنم.

عاطفه که درآمد مناسبی از محل فروش این کیف‌ها دارد، بیان کرد: یگانه خواهرم به این رشته علاقه‌مند است که همپای من در تولید انواع صنایع‌دستی به من کمک می‌کند.

کارآفرین شهرستان دامغان چشم‌انداز توسعه کارش را راه‌اندازی یک کارگاه بزرگ خیاطی و مشغول به کار کردن چندین نفر را از ایده‌های خود در آینده برشمرد و گفت: یکی از اولویت‌های زندگی من ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته صنایع‌دستی است.

وی تنها خواسته خود را از مسئولین حمایت از مشاغل خانگی دانست و افزود: ایجاد بازار مناسب برای فروش محصولات نیاز یه حمایت دارد.

انتهای پیام


۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۱۰۶
کد خبر : ۴۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید