اخبار

در جلسه توجیهی پرداخت وام‌های اشتغال روستائیان و عشایر مطرح شد

هدف‌گذاری ایجاد 375 فرصت شغلی برای مددجویان شهرستان میامی

هدف‌گذاری ایجاد 375 فرصت شغلی برای مددجویان شهرستان میامی
375 فرصت شغلی بااعتبار هشت میلیاردو 660 میلیون تومان برای مددجویان شهرستان میامی تا پایان سال جاری هدف‌گذاری شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در جلسه توجیهی پرداخت وام‌های اشتغال روستائیان و عشایر و معرفی نیازمندان توسط دهیاران و شوراها شهرستان میامی گزارشی از ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان این شهرستان را ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به هدف‌گذاری ایجاد 375 فرصت شغلی برای مددجویان شهرستان میامی گفت: این تعداد طرح بااعتبار هشت میلیاردو 660 میلیون تومان برای مددجویان شهرستان میامی تا پایان سال جاری اجرا می‌شود.

وی به هدف‌گذاری ایجاد 210 فرصت شغلی تا پایان سال جاری برای مددجویان جویای شغل تحت حمایت اداره  میامی خبر داد و گفت: چهار میلیاردو 780 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در ادامه یادآور شد: از مجموع اعتبارات در نظر گرفته‌شده اداره میامی 491 میلیون تومان از منابع قرض‌الحسنه امداد ولایت، یک میلیاردو 190 میلیون تومان بند ب تبصره 16 قانون بودجه و سه میلیاردو صد میلیون تومان از منابع تسهیلات اشتغال روستایی است.

وی به تشریح ایجاد فرصت‌های شغلی کالپوش از توابع شهرستان میامی تا پایان سال جاری اشاره کرد و گفت: 165 طرح اشتغال بااعتبار سه میلیاردو 879 میلیون تومان هدف‌گذاری شده است.

سید جواد رضوی یکی از منابع تأمین پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی را صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برشمرد و گفت: 26 فقره تسهیلات بااعتبار 479 میلیون تومان برای مددجویان جویای شغل کالپوش در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات بند ب تبصره 16 قانون بودجه اشاره کرد و گفت: پرداخت 15 فقره تسهیلات به مبلغ 300 میلیون تومان از دیگر منابع تأمین ایجاد فرصت‌های شغلی است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان به پرداخت 124 طرح از محل منابع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری بااعتبار سه میلیاردو صد میلیون تومان اشاره کرد و گفت: جامعه هدف این تسهیلات مددجویان تحت حمایت و افراد کم‌بضاعت ساکن در مناطق روستایی و عشایری است.

وی با اشاره به اینکه در پنج سال گذشته پنج هزار 219 طرح اشتغال برای مددجویان استان سمنان اجراشده است بیان کرد: سهم شهرستان میامی هفت و نیم درصد با 388 طرح بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری را با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را یکی از راهکاری‌های توان مندسازی  برای روستائیان و عشایر دانست و گفت: اجرای طرح‌های اشتغال منجر به خود باوری افراد، اعتمادبه‌نفس و کاهش فقر می‌شود.

انتهای پیام

 


۲۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶
تعداد بازدید : ۱۳۲
کد خبر : ۴۴۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید