اخبار

رئیس کمیته امداد اداره بسطام:

182 مددجوی بسطامی صاحب شغل شدند

182 مددجوی بسطامی صاحب شغل شدند
رئیس کمیته امداد اداره بسطام گفت:182 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد بسطام ، با دریافت 6 میلیارد و 530 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی و مشاوره از کارشناسان اشتغال کمیته امداد در 10 ماهه سال جاری صاحب شغل شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبرشبان زاده، رئیس کمیته امداد اداره بسطام  گفت: اشتغال یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد برای خوکفایی و رسیدن افراد به استقلال مالی است.

وی با اشاره به اینکه در 10 ماهه سال جاری 182 مددجو تحت حمایت کمیته امداد و افراد نیازمند جویای شغل بسطامی با دریافت 6 میلیارد و 530 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی صاحب شغل شدند افزود: از این مجموع  78 طرح دامپروری، 76 خدمات، 13 طرح کشاورزی، هفت طرح صنایع دستی و شیلات بوده است.

رئیس کمیته امداد بسطام با اشاره به اینکه عمده مشاغل در 28 روستا بسطام انجام شده است تصریح کرد:  850 نظارت کارشناسان اشتغال بر طرح های اجرا شده و در دست اجرا انجام شده است.

اکبر شبان زاده با اشاره به اینکه بسطام که در منطقه شرقی شاهوار از سلسله جبال البرز واقع گردیده به خاطر محصور بودن در میان کوه‌های تپال، بدشت، سیاه کوه و البرز از حاشیه کویر جدا گشته و وفور چشمه ساران، قنوات و چاه‌های عمیق، منطقه‌ای خوش آب و هوا را پدیدآورده که سرتاسر آن را باغات سر سبز و خرم پوشانیده‌است افزود: علاوه بر این قرار گرفتن آرامگاه شیخ ابوالحسن خراقانی حضور گردشگران را به این شهر فرا می خواند.

وی در ادامه یادآور شد: بزرگ‌ترین فروشگاه صنایع‌دستی شهر عشق و عرفان، بسطام باهمت زوج خوش‌ذوق بسطامی و آورده خودشان، حمایت کمیته امداد و صندوق کارآفرینی امید به روی گردشگران داخلی و خارجی در مسیر جاده ابریشم گشوده شد.

رئیس کمیته امداد بسطام یادآور شد: انواع  صنایع‌دستی در قالب بافت گلیم، جاجیم و دست بافته‌های سنتی، نمدمالی، معرق و منبت‌کاری، ویترای، قلم‌زنی، مسگری و سوزن‌دوزی ازجمله دیگر تولیدات صنعتگران شاهرود و بسطام است در این فروشگاه برای فروش گذاشته‌شده است و بیش از ۸۰ درصد محصولات موجود از صنایع و هنر دستان بسطام و ۲۰ درصد از سایر استان‌ها است.

وی تصریح کرد:۲۰ تا ۴۰ درصد از صنایع‌دستی موجود در این فروشگاه توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تولیدمی شود و این فروشگاه باعث شده رونق اقتصادی این خانوارها شده است.

انتهای پیام

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶
تعداد بازدید : ۹۱
کد خبر : ۳,۰۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید