اخبار

تحقق 156 درصد جمع‌آوری زکات در شهرستان سمنان

تحقق 156 درصد جمع‌آوری زکات در شهرستان سمنان
جمع‌آوری ۷۷۰ میلیون تومان زکات برای شهرستان سمنان در سال گذشته تعهد شده بود که با مشارکت یک میلیاردو 200 میلیون تومانی مودیان در پرداخت زکات، تعهد این نهاد به ۱۵۶ درصد رسید.

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان گزارشی از مشارکت مودیان شهرستان سمنان در پرداخت زکات و هزینه کرد آن را در سرفصل‌های کمک به فقرا و پروژه‌های عام‌المنفعه در سال 96 را ارائه کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت عرب، رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان با اشاره به اینکه مردم شهرستان سمنان شش میلیون و صد هزار تومان زکات واجب پرداخت کردند افزود: عمده زکات واجب شهرستان سمنان گندم، جو، دام سبک و سنگین است.

وی با اعلام اینکه 137 میلیون تومان زکات فطریه عام و سادات در این مدت پرداخت‌شده است افزود: 516 میلیون تومان از مشارکت مردم در پرداخت زکات مستحبی و کمک‌های مستقیم مردم سمنان به ۶۵۵ میلیون تومان رسید.

حجت عرب به رشد چشمگیر مشارکت مردم شهرستان سمنان در پرداخت زکات اشاره کرد و گفت: زکات جمع‌آوری‌شده سال 95 بدون کمک‌های مستقیم 183 میلیون تومان بوده است که با رشد 184 درصدی به 521 میلیون تومان در سال گذشته افزایش پیدا کرد.

وی به تعهد 12 ماهه سال 96 برای جمع‌آوری 770 میلیون تومان زکات توسط مودیان سمنان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با مشارکت یک میلیارد و 200 میلیون تومانی مودیان زکات شهرستان سمنان، 156 درصد تعهد این نهاد محقق شد. 

رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان اعلام کرد: ۹۵ درصد از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده سهم فقرا و پنج درصد سهم کمک به پروژه‌های عام‌المنفعه شده است.

انتهای پیام


۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۴
تعداد بازدید : ۹۶
کد خبر : ۲۹۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید