اخبار

در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر،همیاران وخیران اشتغال:

خودکفایی 161 خانوار مددجویی شهرستان گرمسار و آرادان
در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر،همیاران وخیران اشتغال:
161خانوار مددجویی شهرستان‌های گرمسار و آرادان از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی توسط کمیته امداد خودکفا و از چرخه حماتی این نهاد خارج شدند.

 مدیرکل کمیته امداد استان سمنان  گزارشی از ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان شهرستان گرمسار و آرادان و توانمندی آنان را در سال گذشته ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه 140 فرصت شغلی برای مددجویان شهرستان گرمسار در سال گذشته ایجادشده است بیان کرد: برای ایجاد این طرح‌های اشتغال دو میلیارد و 830 میلیون تومان در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه 161 خانوار مددجویی شهرستان‌های گرمسار و آرادان از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی توسط کمیته امداد خودکفا و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند بیان کرد: 223 فرصت شغلی برای مددجویان شهرستان‌های گرمسار و آرادان بااعتبار سه میلیاردو 734 میلیون تومان ایجادشده است.

سید جواد رضوی  در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه 20 درصد از جمعیت کل استان سمنان در مناطق روستایی زندگی می‌کنند افزود: از مجموع هزار و 256 فرصت شغلی ایجادشده توسط کمیته امداد در سال گذشته، 546 طرح معادل 46 درصد از طرح‌های اشتغال اجراشده در مناطق محروم و روستایی بوده است.

وی به هزینه کرد فرصت‌های شغلی بااعتبار 23 میلیارد و 400 میلیون تومانی در سال 96 اشاره کرد و گفت:14 میلیارد تومان از محل جذب منابع بانکی و 9 میلیاردو 400 میلی تومان از محل منابع امداد بوده است .

مدیرکل کیمته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه  کمیته امداد استان سمنان ایجاد 700 فرصت شغلی را برای مددجویان جویای کار در سال 96 متعهد شده بود افزود: با ایجاد هزار و 256 فرصت شغلی 179 درصد تعهد این نهاد تحقق یافت.

وی از مزایای ایجاد اشتغال در جامعه به رشد و تکامل اجتماعی،فردی، خانوادگی، اقتصادی، فرهنگی اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال برای مددجویان عزت‌نفس و خودباوری را به همراه دارد.

 انتهای پیام

 

 


۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸
تعداد بازدید : ۸۶
کد خبر : ۲۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید