اخبار

در دیدار رئیس کمیته امداد واستاندار سمنان مطرح شد

سهم ده‌درصدی ایجاد اشتغال استان سمنان توسط کمیته‌امداد

سهم ده‌درصدی ایجاد اشتغال استان سمنان توسط کمیته‌امداد
در سال گذشته ده‌هزار فرصت در استان سمنان ایجاد شده‌است که سهم کمیته امداد استان سمنان ده‌درصد بوده است.

استاندار سمنان در دیدار با مهندس پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد گزارشی از ایجاد و راه‌کارهای فرصت‌های شغلی در استان سمنان  را تبیین کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید شهاب‌الدین چاووشی، استاندار سمنان با اشاره به اینکه در استان سمنان به ازای هر شش نفر یک  دانش‌آموخته دانشگاهی وجود دارد افزود: تعداد دانشگاه‌های استان سمنان نسبت به جمعیت بالا است که ایجاد اشتغال در استان سمنان ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ده هزار فرصت شغلی  در استان سمنان توسط دستگاه‌های اجرایی ایجادشده است افزود: سهم کمیته امداد استان سمنان از ایجاد فرصت‌های شغلی ده درصد است.

سید شهاب‌الدین چاووشی ایجاد بانک اطلاعاتی برای نیازمندان استان سمنان باهدف شناسایی و خدمات هر چه بیشتر را ضروری دانست و افزود: شناسایی و کنترل نیازمندان برای تبدیل‌شدن به شهر آرمانی باید اجرایی شود.

غلامرضا کاتب، نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی پرداخت تسهیلات خرد تضمینی را یکی از راهکاری‌های ایجاد اشتغال دانست و افزود: راه‌اندازی مشاغل خانگی و کارگاه‌های زودبازده تأثیر زیادی در ایجاد و  اشتغال پایدار دارد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه شرایط اقلیمی ایران روبه خشکی می‌رود افزود: نگاه کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های شغالی باید از مشاغل سنتی همچون کشاورزی تغییر کند.

وی یکی از مشکلات پیش روی کارآفرینان عرصه اشتغال را روند پیچیده اداری دانست و افزود: سهولت درروند اداری و کاهش زمان در افزایش انگیزه جوانان جویای شغل مؤثر است.

انتهای پیام

 


۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۱
تعداد بازدید : ۸۸
کد خبر : ۲۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید