اخبار

در اولین جلسه شورای زکات شهرستان سرخه مطرح شد

رشد 34 درصدی مشارکت مردم در پرداخت زکات

رشد 34 درصدی مشارکت مردم در پرداخت زکات
مردم شهرستان سرخه 431 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در سال گذشته پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال 95 رشد 34 درصدی داشته است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سرخه در اولین جلسه شورای زکات که با حضور سید جواد رضوی مدیرکل کمیته امداد استان سمنان برگزار شد، گزارشی از مشارکت مردم شهرستان سرخه در پرداخت زکات را ارائه کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، تقی شجاعان، رئیس کمیته امداد شهرستان سرخه با اشاره به اینکه 331میلیون تومان از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده مربوط به زکات مستحب و بوده است افزود: ده میلیون تومان زکات واجب، 40 میلیون تومان زکات عام و سادات و 50 میلیون تومان کمک‌های مستقیم بوده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان سرخه در ادامه یادآور شد: 36 میلیون تومان از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده با سهم ده‌درصدی در بخش پروژه‌های عام‌المنفعه و 395 میلیون تومان با سهم 90 درصدی صرف کمک  به فقرا شهرستان سرخه شده است.

تقی شجاعان در ادامه با تأکید بر اینکه سهم زکات در پروژه‌های عام‌المنفعه باید افزایش یابد: این امر با مشارکت هیات‌امنای مساجد برای ساخت و بهسازی پروژه‌های عام‌المنفعه محقق خواهد شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان سرخه یادآور شد: در سال 96 جمع‌آوری  500 میلیون تومان زکات  برای شهرستان سرخه در نظر گرفته‌شده بود که با مشارکت 431 میلیون تومانی مردم این شهرستان 87 درصد تعهد این نهاد محقق شد.

وی  با اشاره به اینکه شهرستان سرخه با جمعیت 15 هزار و 523 نفری بیشترین سرانه پرداخت زکات را به خود اختصاص داده است افزود:  با جمع آوری 431 میلیون تومان زکات در سال گذشته، سرانه پرداخت هر شهروند سرخه‌ای  به 29 هزار تومان رسید.

رئیس کمیته امداد شهرستان سرخه بیان کرد: مردم شهرستان سرخه 431 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در سال گذشته پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال 95 رشد 34 درصدی داشته است.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر امام‌جمعه سرخه در ادامه با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری‌شده باید درهمان شهرستان هزینه شود افزود: بیشتر نیازمندان شهرستان سرخه مهاجرانی هستند که به دلایل مختلف در این شهرستان ساکن هستند.

امام‌جمعه سرخه به روستاهای افتر، لاسجرد، مومن آباد و تمامی روستاهای شهرستان سرخه اشاره کرد و گفت:  اتحاد و همدلی بین شهر و روستا برای مشارکت در سنت حسنه زکات ضروری است.

وی یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی می‌تواند در ترویج سنت حسنه زکات نقش مؤثری داشته باشد.

انتهای پیام


۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۱۶۳
کد خبر : ۲۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید